„Tohle domácí vítězství jsme už hodně potřebovali, ale přesto nemůžeme být spokojeni s hrou, kterou jsme tentokrát produkovali," říkal po zápase Radek Halamíček, jeden z polaneckých trenérů. „Bylo vidět, že nám mokrý terén dělá problémy, na náš vkus jsme hodně kazili i jednoduché přihrávky, takže zápas moc pohledný nebyl," doplnil.

Tým trenérů Tomáše Černína a Radka Halamíčka po sedmnácti minutách prohrával po dorážce Jana Kovalčíka, který se nakonec v zápase radoval ještě jednou. Ale po hodině hry už jen volejem snižoval na konečných 3:2.

close FK SK Polanka – TJ Sokol Slavkov 3:2 zoom_in

Polanka vyrovnala po půl hodině zásluhou pohotové střely Michala Vyležíka a hned o čtyři minuty později díky technické ráně Pavla Cirkla šla do vedení, které chvíli po pauze navíc pojistila. Na konci pohledné akce po ose Marek Švábík a David Valenčin však nestál žádný z polaneckých hráčů, nýbrž slavkovský stoper Miroslav Hanák, jenž si centr domácího kapitána srazil do vlastní sítě.

„Škoda jen, že jsme za stavu 3:1 a v době, kdy jsme měli hru pod kontrolou, nepřidali čtvrtý gól. Namísto klidného dohrání zápasu přišel boj s houževnatým soupeřem, který nám však na druhé straně aspoň znovu ukázal, že se s podobnými krizovými situacemi už naše mužstvo umí vypořádat," dodal Radek Halamíček.

Polanku v následujícím týdnu čekají hned dva zápasy na hřištích soupeřů. Momentální šestou příčku v tabulce budou minimálně hájit ve středu v Krnově a v sobotu je čeká ostravské derby v Petřkovicích. Doma se pak představí až 26. května v další prestižní bitvě proti Vítkovicím.

FK SK Polanka – TJ Sokol Slavkov 3:2 (2:1)

Branky: 30. Vyležík, 34. Cirkl, 50. vlastní Hanák – 17. a 60. Kovalčík. Diváci: 80.

Polanka: Řehulka – Bartoš, Pliska, Valenčin, Marek Švábík – Fukala (71. Klemiš), Cirkl (90. Vostárek), Andrýsek, Borgosz, Vyležík – Jan Švábík.

Slavkov: Machel – Hanák, Obludník, Malček, Kubín – Bahr, Grajciar, Král, Hruška, Rohovský (66. Klement) – Kovalčík.