Po svém zimním návratu z anglického Boltonu nechyběl v sestavě Baníku Ostrava ani minutu. Slovenský záložník Ján Greguš má ke spokojenosti přesto daleko. A to hlavně proto, že jeho tým je sedm kol před koncem v tabulce stále poslední. „Jsem zklamaný z toho, že jsme na jaře získali jen čtyři body. Rozhodně jsme měli navíc,“ poznamenal Greguš, který v české lize odehrál už 72 zápasů a vstřelil jeden gól.

Na výhru čekáte v lize již čtrnáct zápasů. Není to už deprimující?

Příjemné to samozřejmě není, ale snažíme se dívat dopředu. Ono se v naší situaci nemá cenu moc pitvat v nevydařených zápasech.

Poslední zápas v Liberci jste si ale s trenérem rozebrali.

To je jasné. Byl to pro nás zvláštní zápas, protože jsme konečně vstřelili dva góly, ale zase na druhé straně třikrát inkasovali. Přitom jsme do utkání šli s vědomím, že nám defenziva funguje. Možná jsme v podvědomí měli, že se nám vzadu nemůže nic stát a na to doplatili. Góly jsme dostali po chybách. Musíme naši hru vyvážit, aby nám to fungovalo v obraně i útoku.

Dostali jste se pod tlak. Vnímáte ho?

Každý ví, v jaké situaci jsme. Zápasy ubývají a my jsme v tabulce pořád poslední. Milionkrát jsme říkali, že to teďka přijde a konečně vyhrajeme. Proto bych tady nechtěl zase něco slibovat a říkat, že zase musíme a podobně. To po mně nechtějte. Já bych chtěl doopravdy konečně zase s Baníkem zažít pocit vítězství a pak to zhodnotit. Všechny nás to mrzí a štve, že jsme v tabulce poslední. Tlak samozřejmě vnímáme a cítíme ho. Ale ten k fotbalu patří, musí se s tím každý hráč vypořádat. Nesmí nám to v zápase svazovat nohy, to by bylo špatné.

Jediné, co vás může těšit, je to, že se na fotbal ve vašem podání dá na jaře vcelku dívat…

To je sice pravda, ale za to si nic nekoupíme. Já jsem osobně hodně zklamaný z toho, že máme tak málo bodů. Tým máme rozhodně lepší, než jaké je současné umístění v tabulce.

Jak jste spokojený se svou pozicí v týmu. Čekal jste to po návratu z Boltonu lepší?

Moje výkony by měl spíše hodnotit trenér, mně se k tomu špatně vyjadřuje. Jak už jsem ale říkal, spokojený být nemohu, protože jsme v tabulce poslední. Bodů jsme měli získat na jaře více.

Baník třeba naposledy v Liberci nastoupil se základní sestavou, která měla věkový průměr 23 let. Nedoplácíte na nezkušenost?

Na to se dá dívat ze dvou pohledů. Někdo řekne, že jsme mladí a chybí nám zkušenosti. Jiní zase tvrdí, že to je výhoda, protože si vážnost situace tolik nebereme a jdeme do toho po hlavě. Na každém názoru je něco pravdy. Mně to ale nepřijde, že bychom měli nějak mladý celek. Jsou tady i zkušení a starší kluci, tým je vyvážený.

Je nepříjemné, že na nesestupovou pozici ztrácíte už čtyři body, což jsou vlastně dva zápasy…

Už dvě kola zpátky jsme si říkali, že hrajeme s Bohemians o šest bodů a musíme vyhrát. Tři body jsme ale nezískali. Já ani neberu, že se už budeme střetávat s relativně slabšími ligovými celky. Já naopak tvrdím, že pro nás už žádný zápas nebude snadný. Třeba Slovácko jsem viděl v posledním utkání se Spartou, kde hráli výborně. Nečeká nás lehký soupeř.

Ve fotbalové lize se zavedlo nové nařízení, že v případě vulgárních pokřiků fanoušků může být zápas přerušen a následně i ukončen. Co na to říkáte?

Já se k tomu mohu vyjádřit jen jako hráč, pro kterého je každé přerušení nepříjemné. Nám se naposledy doma proti Spartě hodně protáhla poločasová přestávka, což bylo hodně nezvyklé. Já věřím, že se nic podobného opakovat nebude a fanoušci nás poženou za výhrou a budou našim dvanáctým hráčem.