Horst Siegl.Útočník Horst Siegl, hlavní postava Sigi Teamu, který se v sobotu představil na Městském stadionu v Ostravě při oslavách sta let vítkovického klubu, ukázal, že i v padesáti letech fotbal hrát nezapomněl.

Opět předvedl, že má ve hře přehled a s míčem si stále nadále rozumí. K lepšímu výkonu mu však na hřišti chyběli dva lidé. „Šlo o důležitá jména. Ivan Hašek musel odjet do Švýcarska řešit své další angažmá a Honza Koller musel odletět do Monaka,“ prozradil Siegl.

Zápasy proti Vítkovicím v lize se zapisovaly Sieglovi do paměti příjemně. „Těch utkání bylo opravdu hodně a zrovna připravuju knížku. Mám tam jednu momentku z tohoto stadionu, vyhráli jsme tu 2:1, já dával gól a je z toho pěkná fotka, navíc jsme tehdy hrávali ještě s dresy, které měly tkaničky,“ vybavil si rychle.

Na přímý dotaz Deníku, jak vzpomíná na cesty do Ostravy k ligovým střetnutím s oběma místními kluby, odpověděl trochu překvapivě. „Na Baník jsem jezdil radši, protože tam chytal Bernady a toho jsem měl na tuty,“ zasmál se, že právě tomuto brankáři nastřílel mnoho ze svých 176 branek v nejvyšší soutěži.

„On byl zrovna ten gólman, u kterého jsem si přál, aby chytal. Ale i jinak jsem tady jezdil rád, protože mezi Spartou a Baníkem je sice nenávist, ale já hrál i v Chebu, a mezi právě Chebem a Baníkem je vazba. Potom když jsem pískal nejvěrnějším fanouškům zápas mezi sebou, tak jsem si mezi nimi udělal i kamarády. Myslím, že to s nimi nemám špatné. Naopak. Máme dobré vztahy,“ prozradil Horst Siegl.

Exhibici, která skončila smírně 3:3, si užil. „Jsme rádi, že jsme mohli přijet, bylo to super. Zvlášť při takovém krásném výročí, které tady kluci z Vítkovic mohli oslavit, koukal jsem, kolik se jich sešlo. Snad padesát. Z toho jsem byl hotový. Ale jsme rádi, že i my jsme k tomu mohli přispět svým dílem,“ řekl Siegl. „Jen diváků mohlo přijít víc, ale to nikdy neovlivníte,“ dodal na závěr někdejší reprezentant.

Přátelské fotbalového utkání mezi legendami Vítkovic a Sigi týmem 25.května 2019 v Ostravě.