Portál a stejnojmenná mobilní aplikace pro chytré telefony jsou určeny všem, kteří mají zájem o sportovní akce na území Ostravy, ať už chtějí sami aktivně sportovat, jít se dívat na zápas svého oblíbeného týmu, hledají sportovní aktivity pro své děti nebo chtějí být pouze informování o sportovním dění ve městě. Zároveň jsou zde představovány jednotlivé sportovní kluby a skupiny. Systém využívá více než 200 oficiálních klubů, v databázi je 56 sportovišť a od jeho spuštění zde bylo prezentováno více než 8200 událostí.

Nejde však jen pouhý o seznam klubů a akcí, ale také o efektivní komunikaci s fanoušky či se správou klubu či jednotlivých týmů. Oddíly, které již systém používají, si chválí zejména evidenci docházky na tréninky a zápasy, komunikaci s rodiči dětí bez nutnosti používání zpráv nebo e-mailů. Vyhledávanou funkcí je i organizování turnajů s online výsledky zápasů.

„Oblíbený žákovský fotbalový turnaj v MFK Vítkovice pořádáme pravidelně, postupně se rozrůstá, takže minulý rok u nás hrálo téměř 30 týmů. To už je poměrně hodně zápasů a roste šance, že při zapisování a počítání výsledků je někde možnost udělat chybu,” říká Radovan Řehulka z FC Vítkovice.

„Jde o turnaj pro děti, takže je celá akce enormně sledována jejich rodiči. Hledali jsme tedy způsob, jak si celou organizaci ulehčit a zároveň mít možnost případně turnaj ještě rozšířit. Zkusili jsme proto spolupráci s platformou Sportnect. Zpočátku jsem nevěřil, že to bude fungovat. Pro jistotu jsem si všechno psal i na papír. Bál jsem se, že se Sportnect během turnaje pokazí a my přijdeme o všechny výsledky. A taky jsem měl strach z toho, jak nový výsledkový servis přijmou ostatní trenéři a rodiče. Byli zvyklí na tabulky nalepené na nástěnce a my teď vedle hřiště postavíme počítač a všem řekneme, ať se na výsledky a rozlosování dívají na internetu. Nám organizátorům odpadlo zdlouhavé počítání na papíře a svou energii i čas můžeme věnovat dětem. Bez online výsledků si nyní už turnaj neumíme představit. ” doplnil Řehulka.

Sportnect výrazně zjednoduší práci a eliminuje chyby, které mohou vzniknout při počítání a přepisování výsledků. Celý turnaj totiž funguje online od přihlášení týmů, přes přípravu herního systému, rozlosování zápasů, výsledků jednotlivých zápasů až po celkové výsledky turnaje a tabulku střelců. Po skončení zápasu rozhodčí sami zapisují výsledky přímo do systému. Výsledky a průběžné pořadí ve všech kategoriích navíc vidí rodiče, fanoušci a trenéři hned online.

Platforma Sportnect neslouží pouze pro fotbal, organizátoři už přes něj uspořádali kolem padesáti turnajů v sedmi různých sportech. Navíc Sportnect je zdarma, takže je dostupný i amatérským klubům.

Více informací najdete na 

www.sporujvostrave.cz. www.sportnect.com/