Svěřenci trenéra Lubomíra Luhového zakončili v sobotu sezonu vítězstvím v Brušperku a hned v pondělí se doma postavili třineckým hokejistům, kteří před pár dny zahájili přípravu na suchu.

Hokejoví mistři dorazili v kvalitní sestavě. „Trenér“ Jaroslav Kameš namíchal sestavu dravého mládí a ostřílených borců, takže na hřišti byli vidět třeba sportovní ředitel Ocelářů Jan Peterek se synem Jonášem, který platí za velký talent nejen třineckého hokeje.

Stadionek v Těšíně obsypalo šest stovek zvědavců, kteří viděli zajímavý fotbal hraný na 2x30 minut. Domácí v něm prohrávali, pak vedli a hrálo se tak dlouho, dokud Oceláři nesrovnali. O to se postaral jinak spolehlivý brankář Martin Adamský, v reálu útočník Třince, který rozhodně potvrdil střelecké geny. V osmé minutě nastavení šel podpořit útok, naběhl si na centr a nechytatelnou hlavičkou za jásotu publika srovnal.

„Byl to můj životní gól. Navíc proti sluníčku,“ jásal dobře naladěný Adamský. „Musel jsem klukům ukázat, jak se dávají góly. A co si budeme povídat, bod z Těšína se počítá,“ zasmál se.

close Českotěšínští fotbalisté si zahráli fotbálek s třineckými hokejisty. info Zdroj: Petr Rubal zoom_in

Pak už proběhla autogramiáda Ocelářů, malí i větší fanoušci získávali podpisy, fotky s hráči i s mistrovským pohárem, který Oceláři přivezli do Těšína ukázat. Jednalo se o milé a příjemně strávené odpoledne ve městě nad Olší. 

FK Český Těšín – Oceláři Třinec 2:2 (1:1)

Branky: 29. Vlachovič, 47. L. Mendrok – 17. Doudera, 60+8. Adamský. Diváci: 600.

FK Český Těšín: Gradek (31. Pecha) – Vlachovič, Bujok, L. Mendrok, Folwarczny, Matuszek, Bolek, S. Zogata, Blažek, Chloň, Sekera, Šustík, Guznar, J. Zogata, V. Kula, M. Mendrok, Sostřonek. Trenér: L. Luhový.

Oceláři Třinec: Adamský – Jan Peterek, Jonáš Peterek, M. Kovařčík, O. Kovařčík, Matyáš, Lamacz, Gryc, Kofroň, Hladonik, Haman, Raška, Doudera, Polanský. Trenér: J. Kameš.