„Já přitom nejsem žádný velký střelec, proto jsem šťastný za tyhle dvě trefy do sítě Ústí. Hlavní je, že jsme vyhráli a máme další tři body," smál se Bronislav Stáňa, který tak svůj gólový účet ve druhé lize rozšířil na pět přesných zásahů.

Jak jste viděl obě brankové situace?

Oba góly jsem dal po perfektních přihrávkách, měl jsem to od spoluhráčů doopravdy dobře připravené.

V úvodu utkání ale mělo Ústí tlak i šance…

My jsme počítali s tím, že domácí na nás, jak se říká, vlétnou a budou náš chtít zaskočit. S tím budeme muset počítat každý zápas. Bylo to podobné jako v domácím utkání s Třincem. Podržel nás ale Petr Vašek v brance a pak jsme dvakrát skórovali. Od té chvíle jsme měli zápas podle mého názoru vcelku pod kontrolou.

Vedení 2:0 v poločase ale bývá někdy hodně ošidné…

My jsme si opakovali, že musíme hrát pořád stejně aktivně. Chtěli jsme vstřelit třetí gól, což se nám podařilo. Potom už domácí rezignovali a zápas se dohrával. My jsme chytře drželi balon, a domácí tak museli běhat bez míče. Postupem času mi připadalo, že jim docházely síly.

Jak jste spokojený se vstupem do nové sezony, kdy máte po třech kolech na kontě sedm bodů.

Trošku nás samozřejmě mrzí remíza ve Znojmě, ale na druhé straně tam to byl první zápas, který bývá vždycky ošidný a zrádný. My se navíc v úvodu sezony pořád sehráváme, protože se tady během léta složil prakticky nový celek. Se dvěma výhrami a remízou musíme být ale spokojeni. Je to dobrý start, který ale na druhé straně musíme teď v domácím prostředí potvrdit.

Do Ostravy jste přišel dva dny před začátkem soutěže. Váhal jste dlouho ohledně přestupu do Baníku?

Vůbec ne, spíše vše záleželo na dohodě klubů. Baník po sestupu do druhé ligy jasně vyhlásil, že se chce hned vrátit. Vedení ani trenér to nijak neskrývali. Mě lákalo být při tom, a hlavně si zahrát ve skvělé kulise, kterou fanoušci Baníku umí prakticky při každém utkání vytvořit.

Ze Znojma přišel do Ostravy i stoper Jakub Pokorný. Je to výhoda?

Rozhodně to není na škodu. Sedíme vedle sebe v šatně a společně poznáváme i město. Já v Ostravě nikdy předtím nebyl, takže tu je pro mě všechno nové. Ale v kabině se vytvořila dobrá parta, je tu hodně mladých kluků, kteří nás bez problémů vzali mezi sebe. Fakt si nemůžu na nic stěžovat.

O váš příchod hodně stál kouč Vlastimil Petržela. Jaký to je trenér?

Já pod tak zkušeným koučem ještě nikdy nehrál. Má super hlášky a v kabině se tomu vždycky zasmějeme. Je jasné, že atmosféra je nyní skvělá, když máme na kontě sedm bodů. Daleko lépe se nám i trénuje.