Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Stará Bělá umazala dvougólové manko

Ostrava – „Byl to hodně zajímavý zápas, dobře, že jsem se přišel podívat,“ bylo slyšet po konci dohrávky 3. kola fotbalové I.A třídy, skupiny B, mezi Starou Bělou a Čeladnou, v hloučcích okolo hřiště. Divácky atraktivní duel plný promarněných příležitostí nakonec přinesl čtyři branky, o které se oba celky podělily.

8.9.2011

Ilustrační fotoFoto: Jan Škrle

Hosté, kteří v předchozím kole překvapili výhrou nad Frýdkem-Místkem B, šli do poločasové kabiny za dvougólového vedení, ale o něj nakonec čtvrthodiny před koncem přišli, a nebýt dvou vynikajících zákroků Daniela Cupera proti střele Miroslava Knapka respektive hlavičce Vlastimila Stařičného, mohli odjet domů klidně i s prázdnou. A to by je všechny, zvláště pak zkušeného útočníka Jiřího Kunze, mohlo opravdu mrzet.

Osmatřicetiletý čeladenský patriot totiž pět minut před koncem nedokázal dobře zareagovat na chybu domácího gólmana Jiřího Růži, jenž nezpacifikoval Zouharův centr, a překvapený poslal míč mimo opuštěnou branku.

„Jirku jsem poslal půl hodiny před koncem na hřiště s tím, ať rozhodne, ale bohužel, právě on i při svých zkušenostech v obrovské šanci gól dát nedokázal,“ kroutil hlavou hostující trenér Milan Procházka.

Čeladenský kapitán Radim Zouhar mohl mít navíc v utkání druhou gólovou asistenci. Tu první si připsal už po deseti minutách, kdy posadil míč od pravé postranní čáry přesně na hlavu Lumíra Neuwirtha.

Hosté udeřili do poločasu ještě jednou a znovu to bylo z jejich pravé strany: Martin Oborný se pokoušel o další centr na vytáhlého Neuwirtha, jenomže míč mu z kopačky trošku sjel, ale pro něj tak šťastně, že přeloboval bezmocného Růžu.

Zkušený starobělský výběr nerezignoval a hned po změně stran se vrátil do zápasu díky Jansově pohotové přízemní střele. Autor kontaktního gólu mohl nakonec slavit i bleskový hattrick, jenomže o tři minuty později zazdil propadlý Knapkův centr přihrávkou namísto střely a o dalších sto osmdesát vteřin později hlavičkoval z bezprostřední blízkosti mimo tři Cuperovy tyče.

Od té chvíle se na trávníku obě mužstva začala předhánět ve spalování tu větších a tu nenápadnějších šancí, až si čtvrthodiny před koncem Roman Šťástka dobře vyměřil parabolu přímého kopu a z dobrých pětadvaceti třiceti metrů srovnal na konečnou a podle mínění mnohých přihlížejících i spravedlivou plichtu.

„Jak už to začíná být u nás v Čeladné pravidlem, opět jsme za velmi příznivého stavu začali hrát trochu namistrovaně a mí povětšinou zkušení svěřenci se už nesnažili si na hřišti vyhovět. Navíc soupeře trochu podcenili a hned po začátku druhého poločasu jsme inkasovali zbytečnou branku. A druhý gól? Jasná chyba našeho brankáře, který si špatně postavil zeď. Toho levého stojícího hráče si nasměroval rovnoběžně s tyčí, i když jsem ho před utkáním upozorňoval, že Roman Šťástka to umí obstřelit,“ zlobil se čeladenský kouč, který lamentoval i nad tím, že si jeho podle vlastních slov útočně a kombinačně laděné mužstvo nedokázalo poradit s domácí jednoduchou hrou. „Ať si v Bělé říkají, co chtějí, ale jejich hra není fotbal. Jen to práskají dopředu na Stařičného a čekají, co z toho vznikne. Ale co jsem slyšel, Čeladné se tady nikdy nehrálo dobře a jen málokdy ve Staré Bělé vyhrála, takže nakonec musím být rád i za ten bod,“ dodal Milan Procházka.

„Kluky jsem o poločase nabádal, aby zápas ještě nezabalili, že se to dá zvrátit. Přece jen inkasovat za první poločas dva góly a nejen podle mého ještě navíc laciné, to zatřese i s lepšími týmy, a jejich psychika šla rapidně dolů,“ říkal po utkání poměrně spokojený domácí trenér Zdeněk Honus, jenž navíc upozornil, že do hry se postupně zapojili čtyři hráči mladší dvaceti let: „Proces omlazování kádru se začíná naplňovat.“

Oba celky sehrají další zápas na hřištích soupeřů, kteří v dosavadním průběhu I.A třídy, skupiny B, ještě nebodovali: Stará Bělá zamíří v neděli do Bystřice nad Olší, Čeladná se rovněž v neděli představí v Raškovicích.
TJ Sokol Stará Bělá – SK Beskyd Čeladná 2:2 (0:2)

Branky: 46. Jansa, 76. Šťástka – 10. Neuwirth, 41. Oborný. Rozhodčí: Szkuta – Bednář, Jantoš. ŽK: Nenička, Knapek (oba Stará Bělá). Diváci: 180

Stará Bělá: Růža – Jasanský, Šťástka, Nenička – Pohorelli – Kresta, Rusinko (79. Wendtner), Malík (56. Molnár), Jansa – Knapek, Stařičný. Trenér: Honus

Čeladná:
Cuper – Zouhar, Rusnok, Valigůra, Freisler – Oborný, Staskevič, Ulehla (73. Machander), Bláha – Horváth (61. Kunz), Neuwirth (87. Slota). Trenér: Procházka.

Autor: Martin Maceček

8.9.2011 VSTUP DO DISKUSE
UMLČEL JE! Kolik je stav? To jako by se s rukavicí u ucha tázal zlínských hráčů i nepřátelských fanoušků útočník Vítkovic Jakub Lev po gólu na 5:3, který byl klíčový.

Lev po prvním hattricku v kariéře: Oslava? Asi byla moc, byly v tom emoce

Petice proti stavbě supermarketu ve Vratimově.
2 6

Prodej pozemků pro supermarket rozděluje Vratimov na dva tábory

V superdebatě rezonovala otázka referenda. Není to zlaté tele, upozornil Bartoš

/VIDEA, FOTOGALERIE/ Pouhý den před sněmovními volbami se v redakci Deníku sešla desítka zástupců politických stran při závěrečné předvolební superdebatě. Na přetřes přišla všeobecně probíraná témata - ať už to je elektronická evidence tržeb, přijetí eura či přijímání lidí prchajících před násilím. Samozřejmě, že nechybělo ani téma obecných referend.

Studenti v Ostravě se připravují na budoucí kariéru

Na Vysoké škole báňské – Technické univerzitě Ostrava probíhá Kariérní týden. Akce má za cíl usnadnit studentům a čerstvým absolventům VŠB-TUO vstup na trh práce a podpořit jejich uplatitelnost v našem regionu.