Těžký, vodou nasáklý terén dělal oběma týmům v úvodu utkání potíže. Jak domácím, tak i Smilovickým, kteří v prvních třech zápasech ani jednou neodcházeli z bojišť poraženi, se nedařilo kombinovat, takže si fanoušci na kloudnější akci museli počkat až do třicáté minuty. Centr domácího forvarda Knápka na nabíhajícího Stařičného a následný technický pokus Něničky však jakoby symbolicky otevřel stavidla ofenzivního fotbalu, jenž po zbytek duelu rozhodně nudit nemohl. „Byl to zápas na úrovni krajského přeboru. Tihle amatéři si zaslouží možná i větší obdiv, než fotbalisté z profesionálních soutěží. Hlavně druhý poločas to kluci hráli lidově řečeno na krev,“ upozornil Honus.

Starobělští byli o poznání aktivnější, ale paradoxně to byli oni, kteří inkasovali jako první. Ale branka nejnebezpečnějšího z hostů Tomáše Ganczarczyka byla výstavní. Vytáhlý útočník převzal míč na rohu pokutového území, prudkou zasekávačkou se zbavil jednoho z domácích zadáků a technickým pokusem na vzdálenější tyč odsoudil domácího gólmana Růžu do role statisty. „Krásná branka, ale snad už se podruhé tak netrefí,“ komentovali v poločasové pauze útočníkovu trefu domácí příznivci.

Po změně stran však bylo velmi rychle srovnáno. V rohu pokutového území sváděl hostující Bolf souboj se Stařičným, když se náhle ozvala píšťalka hlavního rozhodčího Rýdela – penalta. „Je pravda, že mě uvnitř šestnáctky jejich bek trochu štrejchnul, ale kdyby to rozhodčí nepískl, vyčítat bych mu to nemohl,“ uznal po zápase kapitán Staré Bělé.

Roman Šťástka bez sebemenších obtíží vyrovnal a utkání začínalo od nuly. A v tempu kvapíku. Jen o chvíli později mohl Škrkoň strhnout vedení na stranu domácích, ale jeho prudké střele scházelo jen o malinko více přesnosti. Na opačné straně z přímého kopu zahrozil autor první smilovické branky. „Ten zápas a hlavně jeho druhý poločas se musel hodně líbit,“ glosoval trenér Honus.

Hra se přelévala ze strany na stranu, ale míč měli přece jen o poznání častěji pod kontrolou hráči Staré Bělé. A za svou aktivitu byli odměněni vedoucí, a jak se ukázalo později, i vítěznou brankou. V 72. minutě rozehrál Ondřej Malík po jednom z četných faulů na agilního Knápka přímý kop do „ohně“, kde se nejlépe zorientoval velezkušený Lukáš Něnička, který v pádu dokázal míč dotlačit k radosti starobělských příznivců až do sítě. „Takhle se bojuje o góly,“ liboval si domácí lodivod.

Zbývající minuty sobotního zápasu byly ve znamení souboje domácí Růži s nebezpečným Ganczarczykem. „Dávejte si kluci na tu čtrnáctku pozor. Ten je nebezpečný,“ halekal jako tradičně zpoza čáry jeden z největších fanoušků starobělského Sokola Vítězslav Dernický.

Smilovickému dlouhánovi však ve dvou šancích přáno nebylo, stejně jako za obranu Staré Bělé naběhnuvšímu Lukáši Kohutovi, který ve skluzu zblízka přestřelil, a tak se po čtvrtém kole Stará Bělá dostala před svého víkendového soupeře.

TJ Sokol Stará Bělá – TJ Smilovice 2:1 (0:1)

Branky: 49. Roman Šťástka, 72. Něnička – 43. Ganczarczyk. Rozhodčí: Rýdel – Burian, Beran. ŽK: Tomáš Šťástka, Bittala – Slušný. Diváci: 120.

Stará Bělá: Růža – Kresta, Tomáš Šťástka, Roman Šťástka, Polzer (80. Bittala) – Škrkoň (88. Pohorelli), Něnička, Harušťák, Malík – Stařičný, Knápek.

Smilovice: Bašanda – Marek Kohut, Pokluda (78. Barteczek), Jiří Topiarz, Miroslav Topiarz – Bolf, Máj (82. Balvar), Slušný (68. Klar), Lukáš Kohut, Divina – Ganczarczyk.