Jako tradičně budou muset všichni, kteří se rozhodnou s námi Tip ligu čtenářů Deníku i na podzim hrát, znovu co možná nejsprávněji natipovat tiket s deseti vybranými zápasy a do kolonky Supertrefa zapsat odhad počtu nastřílených branek v těch deseti soubojích.

V úvodním kole chybí mezi vybranými duely zápas prvoligového Baníku Ostrava se Zbrojovkou Brno, protože jeho výkop je až po následujícím víkendu, takže si v novém ročníku Tip ligy čtenáři Deníku musejí posvítit na celky působící v nižších soutěžích.

A hned v prvních čtyřech řádcích je čeká rébus v podobě uhodnutí, který z ostravského kvarteta účastníků krajského přeboru jako první na třetí pokus už zvítězí. Budou to už v sobotu dopoledne Vítkovice, které hostí Bohumín? Nebo snad Petřkovice v souboji s Brušperkem či Heřmanice, jež přivítají Háj ve Slezsku, anebo si ostravští fotbaloví příznivci budou muset počkat až do neděle, kdy se v Polance představí Pustá Polom?

Ovšem i v dalších šesti řádcích budou muset hráči Tip ligy řešit docela zajímavé kvízy, ať už jde o rozbíhající se soutěže I.A a I.B tříd či úplně první kolo městského přeboru.

Nepřehlédněte údaje na kuponu Tip ligy!S jednou změnou přichází i vizáž kuponu. Kromě tradičních údajů je zapotřebí vyplnit i kolonku s e-mailem tipujícícího, pokud ho hráč vlastní. Jedná se o zjednodušenou možnost komunikace mezi organizátorem a hráčem Tip ligy.

Pozor, stejně jako v předchozích ročnících stará identifikační čísla neplatí, všem tipujícím budou přiřazena nová. A i kvůli tomu nejde hrát Tip ligu přes internet hned od prvního kola.

V praxi to na úvod znamená, že každý při svém prvním tipu napíše do kolonky ID písmeno N. Své číslo pak najdete následující týden ve výsledkové listině v tištěném vydání Deníku.

Sběrné boxy

Na těchto místech najdete sběrné boxy, do kterých vhoďte nejpozději do čtvrteční půlnoci vyplněné kupony. Pouze u redakce Moravskoslezského deníku v centru Ostravy je možno vhazovat tipy ještě v pátek do 12 hodin. V případě, že chcete posílat kupony poštou, snažte se je odesílat nejpozději ve středu v daném týdnu. V opačném případě se může stát, že přijdou do schránky v redakci Deníku až po pondělním dopoledni, kdy se veškeré výsledky zpracovávají.

Redakce Deníku (Mlýnská 10, Moravská Ostrava)

Restaurace KOTVA (Výškovická 110, Zábřeh)

Sportbar RACEK (Předškolní 2, Výškovice)

Restaurace HAVRÁNEK (Výškovická 2, Zábřeh)

Pivnice ŠKOLKA (Hrabůvka, Tlapákova 7)

Restaurace PARLAMENT (Maďarská 1537, Poruba)

Restaurace VÝBĚR (Jeremenkova 5, Vítkovice)

Pivnice U POŠTY (nám. Antonie Bejdové, Poruba)

Pivnice INTACTO (Sokolovská, Poruba)

Restaurace U JANA (Petřkovická 721, Petřkovice)

Hostinec NA HŘIŠTI (Heleny Salichové 1178, Polanka)

Restaurace BLESK (28. října 149, Moravská Ostrava)

Tipování jednotlivých zápasů je jednoduché. Jednička znamená vítězství domácích, nula remízu a dvojka výhru hostů. Dvojtipy se neuznávají. Při shodě bodů se bere na zřetel součet vstřelených gólů ze všech tipovaných zápasů, který sázkař může odhadnout v kolonce Supertrefa.