Čtvrtou porážku v sezoně stoper Baníku Michal Frydrych jen těžko rozdýchával. A to hlavně proto, že jeho tým inkasoval všechny branky po zbytečných chybách, které podle jeho slov pramenily z neodpovědnosti a špatného přístupu. „Všichni bychom si měli uvědomit, že hrajeme za Baník. Předvést na Spartě takový výkon, si naši fanoušci, kteří tu za námi přijeli, rozhodně nezasloužili," uvedl Frydrych, který před novináři mluvil rozvážně a nezvykle kriticky.

V prvním poločase to z vaší strany nebylo úplně špatné.

My jsme čekali, že se nás bude snažit Sparta přehrát. Spoléhali jsme i na to, že bychom je mohli z nějakého brejku potrestat. To se nám taky i s notnou dávkou štěstí podařilo a vedli jsme 1:0. I když jsme byli vlastně neustále pod tlakem, v prvním poločase se mi zdálo, že jsme to vcelku v pohodě ustáli a řadu centrů ze stran odvrátili. Míč jsme sice moc pod kontrolou neměli, ale drtivý tlak Sparta taky neměla. Nakonec jsme ale stejně dostali po dalším centru ze strany gól, kdy jsme neuhlídali hráče na přední tyči. To byla škoda.

V poločase jste drželi nerozhodný stav. Co jste si říkali v šatně?

Chtěli jsme na výkon z prvního poločasu navázat, protože hrát o poločase na Spartě 1:1 nebylo vůbec špatné. Bral jsem to, že to vypadá slibně a vcelku nadějně.

Co se stalo po pauze, že jste třikrát inkasovali?

Bylo to naší neodpovědností a nedůsledností v šestnáctce. Dva góly jsme dostali během chvilky po standardních situacích. To se nám prostě nemůže stát, na Spartě už vůbec ne. Nechápu, že máme každý u trestňáků určeného hráče na hlídání a někdo u něj není a nechá ho ve vápně úplně volného. Čtvrtý gól byl taky podle mě zbytečný a pramenil z malého důrazu.

Branek dostává Baník v letošní sezoně doopravdy hodně.

Musíme na tom zapracovat. Zase jsme inkasovali čtyři góly a všechny byly svým způsobem zbytečné a hodně laciné.

Celkově to ale z vaší strany nebyl moc dobrý výkon. Z tribuny to vypadalo, že jste přijeli do Prahy na výlet a přitom si zahráli fotbal…

Těžko říct. Já si nejsem jistý, zda si všichni spoluhráči z týmu uvědomují, že hrají za Baník Ostrava. Vždyť tady za námi jelo čtyři sta kilometrů tolik fanoušků. Ani nevím kolik jich bylo.

Jen v sektoru jich bylo sedm set…

Jsem z toho zklamaný, že nejsme schopni nechat v takovém zápase a před takovou kulisou na hřišti všechno. Musíme být přece v obraně důslední a nemůžeme si nechat dát dva góly ze standardek, na které se týden připravujeme. Já bych pochopil a bral, pokud by nás Sparta přehrála kombinačně. Prokázala by herní kvalitu, která je na jejich straně. Ale takhle dostat dva góly je trestuhodné.

Směrem dopředu jste toho moc nepředvedli.

Za celý zápas sotva jedna střela na branku, to je doopravdy málo. Ale nemohli jsme čekat, že tady budeme mít pět šancí. Zase tady můžu mluvit o přístupu. Ale mě fakt štve, jak jsme za stavu 1:0 zahodili šanci. A zase jenom tím, že hráč (Rolinc pozn. red.), který se octil ve stoprocentní šanci, je špatně připravený na zápas. Jde na hřiště v lisovkách a v takové šanci upadne.

Jste hodně zklamaný…

Já beru utkání na Spartě vždycky jako velký svátek. Je to zápas, ve kterém se můžeme ukázat, předvést se našim fanouškům. Každý by měl být nažhavený a nachystaný. To mi z naší strany chybělo, protože na hřišti se řada kluků schovávala a nechtěla hrát.