Byl to zápas, na který fanoušci ostravského Baníku a olomoucké Sigmy hned tak nezapomenou.

V klíčovém střetnutí o udržení v nejvyšší soutěži Baník prohrával v Olomouci 0:2, ale dokázal nakonec skóre otočit a získat klíčové tři body. Hlavně kvůli této porážce se nakonec před dvěma roky z nejvyšší soutěže pakoval klub z Hané. „Byl to zápas, který patří k mým nejlepším v kariéře. Já jsem v něm navíc vstřelil svůj první ligový gól, takže vzpomínky mám doopravdy skvělé," říká jeden z pamětníků utkání Filip Kaša, který nebude chybět v sestavě Baníku ani dnes.

V čem byl ten zápas výjimečný?

Asi v tom, že jsme se neuvěřitelně semkli a hráli doopravdy jako jeden tým. Však si to asi ještě všichni pamatujete, že jsme během prvního poločasu přišli o tři zraněné hráče tuším, že museli střídat Jirka Pavlenka, Tomáš Vengřinek a Joel Lindpere. Byl to fakt zvláštní zápas, protože všichni měli vážná zranění. My navíc v poločase prohrávali 0:2 a nevypadalo to s námi vůbec dobře. V závěru poločasu se mi podařilo vstřelit gól, který nás nastartoval.

Co se v kabině o poločase stalo?

Prostě jsme si řekli, že jim to nedáme zadarmo a budeme bojovat. I za kluky, co byli zranění.

Kolikrát jste viděl ten svůj gól, který byl skutečně výstavní?

(směje se) Musím přiznat, že se na záznam občas dívám, když se chci správně naladit nebo spíše nabudit před důležitým zápasem. Byl to fakt výjimečný duel, na který nikdy nezapomenu.

Mezi kluby Baníku i Sigmy panuje prakticky ve všech věkových kategoriích velká rivalita. Jak na ni vzpomínáte?

Je pravda, že v mládežnických kategoriích jsem s nimi mockrát nevyhrál. Sigma většinou vyhrávala. Je svým způsobem trošku zvláštní, že v lize jsem úspěšnější. Ligový tým máme podle mě lepší.

Čím to je, že oba kluby uzavírají ligovou tabulku?

Je to škoda pro celou Moravu. Ale já mohu mluvit spíše jen za Baník. Mrzí mě, že máme tak málo bodů, protože naše hra není tak špatná. Ale můžeme si za to sami, v celé sezoně dostáváme strašně hloupé a zbytečné góly. To nás sráží pořád do kolen. Jen si spočítejte, v kolika utkáních jsme vedli a nakonec prohráli…

Pojďme k samotnému utkání. S čím do Olomouce pojedete?

Náš cíl je jasný: budeme chtít získat tři body a přiblížit se Olomouci v tabulce. Naší velkou výhodou může být, že na rozdíl od domácího celku už s námi nikdo nepočítá a nemáme co ztratit.

Vaši přípravu ale ovlivnilo i to, že jste nebyli až do čtvrtku kompletní, protože vám chyběli mládežničtí reprezentanti (Holzer, Vraštil, Chmiel, Šašinka, Granečný).

Tohle si myslím žádnou roli nehraje. Podobně na tom je většina ligových klubů.

Vaše jméno se i teď v zimě údajně objevilo na seznamu posil právě Sigmy Olomouc. Budete se chtít třeba více ukázat?

Tohle jde mimo mě, já na to nemyslím. Beru to jako každý jiný zápas.

Osobně jste viděl utkání Sigmy se Spartou. Co vám to napovědělo?

Potvrdilo se to, co je o Sigmě všeobecně známo, že se snaží hrát kombinačně. Hodně nebezpečný bude pro nás hlavně útočník Mahmutovič.