Období nejistoty a nepříjemné odhady lékařů se mu podařilo překonat, a jak se zdá, rozhodnutí zamířit do týmu druhého prvoligového nováčka se vyplatilo. V Ostravě i v Olomouci odstartovala sezona mezi fotbalovou elitou nadstandardně, a tak si může Šindelář užívat místo v sestavě trenéra Kučery a taky fandit bývalým kolegům z Hané.

Za Baník jste odehrál dvě celá utkání v lize a hodinku jste přidal ještě v poháru. Jak jste na tom v úvodu sezony se silami?

Musím to zaklepat. Po nemoci se cítím docela dobře. Je to samozřejmě dáno i tím, že se nám relativně daří. To pak ty síly vždycky ubývají pomaleji, než když se nevede.

Jako domácí hráč jste si zahrál už i na stadionu ve Vítkovicích před více než třinácti tisíci fanoušků. Jaké to pro vás bylo?

Samozřejmě jsem si to užil. Důležité bylo, že se zvládl přijatelný výsledek. Bod se Slavií se počítá. Plný dům v Ostravě je něco nepopsatelného.

Před zápasem navštívil šatnu i slavný fanoušek, písničkář Jaromír Nohavica.

Přišel nás podpořit do šatny. Person kolem Baníku je spousta, fotbalem se tam úplně jinak žije. Klubismus je trošku na jiné úrovni. Nedá se to moc popsat, musí se to zažít.

Další velkou osobnost máte přímo v týmu. Čím je podle vás specifický Milan Baroš?

Samozřejmě všichni víme, co ve fotbale dokázal. Je to obrovská persona. Ale musím říct, že klobouk dolů, protože on všechno to, co dokázal a co ve fotbale znamená, dává bokem. Třeba v zápase se Slavií to bylo poznat, jak to dal stranou a jak moc se obětoval pro mančaft.

Za první dvě vystoupení v lize jste si vysloužil v různých médiích celkem pozitivní ohlasy.

Já bych to tak pěkně neviděl (smích).

Pořád tedy cítíte rezervy?

Jasně, jsem na sebe hodně kritický. Je pořád co zlepšovat, ale jsem rád, že se to týmově zvládlo. Jde vidět, že kluci šlapou jeden vedle druhého. Od Milana Baroše až po posledního hráče všichni táhnou za jeden provaz a doufám, že to tak půjde i dál.

Jak vám funguje spolupráce s bývalým spoluhráčem Radimem Kučerou? Je to teď jiné?

Role se moc nezměnily, protože on to trénoval, i když hrál (úsměv). Ne, prostě teď je v postavení trenéra a já jsem hráč. Dál bych to nějak víc nespecifikoval.

Před několika měsíci jste onemocněl mononukleózou a nemohl jste se věnovat fotbalu. Jak složité to bylo období?

Samozřejmě to bylo náročné hlavně psychicky. Je to nemoc, kterou člověk tak běžně neonemocní. Vyhlídky nebyly růžové. Musím říct, že nakonec z těch variant, co mi hrozily, tak mononukleóza byla nejpřijatelnější varianta. Hrozily i horší diagnózy. Člověk to tak nezná, ze začátku byl odhad minimálně šest měsíců bez jakékoliv fyzické aktivity. Ale já už jsem po půl roce nastoupil do mistrovského utkání v lize. Musím to zaklepat a doufám, že zdraví vydrží.

Tehdy jste se rozhodl nepokračovat v Sigmě?

Bylo to před tou nemocí. Byl jsem rozhodnutý, poděkoval jsem v Sigmě. Nechtěl jsem vyjednávat o financích nebo o něčem. Cítil jsem, že potřebuju změnu. Pak jsem onemocněl. Musím ale Sigmě poděkovat za to, jak se zachovala. I když byl odhad půl roku bez fotbalu, tak mi nabídli prodloužení smlouvy. Mohl bych zůstat, v klidu se doléčit a pak pokračovat v Sigmě. Ale já už jsem byl rozhodnutý.

Nechtěl jste se zvolit jistější variantu?

Nevím, nechci říct, že by mi to přišlo nefér nebo pokrytecké, ale nechtěl jsem hned takhle skočit po smlouvě. Ve vší úctě jsem poděkoval a věřil jsem, že se zvládnu vyléčit dříve.Pomohla vám nabídka od Sigmy jako podpora v takovém období nejistoty?
Samozřejmě. Trošku mi pomohlo i to, že se vyptávaly některé kluby, jak jsem na tom, jestli budu už v létě zdravý. Nebylo to ještě nic konkrétního, ale pár kontaktů přišlo. Říkal jsem si, že jestli budu dodržovat léčbu a starat se o sebe, tak by mohlo něco přijít. A nakonec se to tak povedlo.

Liga se rozběhla a Sigma i Baník do ní vstoupily zřejmě nad očekávání dobře.

Musím říct, že je to pěkné. Ale pořád jsou to jen první dva zápasy. Dál musíme sbírat body, a ne se uspokojit tím, že máme po dvou kolech čtyři body. Klukům do Olomouce jsem některým psal, gratuloval a ať to pak pošlou i dál. Je to příjemné, že se teď tak daří mému mateřskému klubu i mně a doufám, že to tak bude pokračovat jak u nás, tak v Sigmě.