„Tenhle zápas si budeme muset vyříkat, možná si dát i pár po hubě, ale taky se v tom nesmíme utopit,“ prohlásil v rozhovoru pár minut po konci utkání 3. kola I. ligy.

Co se v Uherském Hradišti s Baníkem stalo?

Dostali jsme výprask… Zavinili jsme si to ale sami. Vlastní hloupostí jsme jim nabídli tři branky. A to se pak těžko hraje, když prohráváte v zápase prakticky po začátku 0:3. Ale tým se z toho oklepal, dokonce to vypadalo nadějně, jenže do šatny jsme dostali další gól. Nevím, zápas se Slováckem se slovy těžko hodnotí.

Hrála v tom nějakou roli lehkovážnost?

To fakt nevím, fakt se to těžko hodnotí. Udělaly se chyby a dopadlo to tak, jak to dopadlo. Domácí nás potrestali a zaslouženě vyhráli.

1. FC Slovácko - Baník Ostrava
Baníkovce krotili těžkooděnci, v Hradišti zadrželi dvanáct chuligánů

Po třetím góle vás obránce obcházel kapitán Baroš, co vám v tu chvíli říkal?

Snažil se nás povzbudit, že pořád můžeme hrát, že se jen nepovedl začátek. A to se potvrdilo, vždyť jsme o chvíli později snížili na rozdíl jediné branky. Ale také nás obcházel s tím, abychom si to zjednodušili, když nám to kombinačně nejde.

Nemáte pocit, že na rozdíl od předchozích zápasů na Slovácku chyběla větší zodpovědnost?

V první řadě je to tak, že soupeř naše chyby potrestal. Někdy máte štěstí, že to vyjde, že se udělá chyba, ale soupeř ji nepotrestá, kdežto teď byli domácí důrazní a z každého našeho zaváhání skórovali.

Kde podle vás došlo k takovým chybám?

Nevím. Možná po první brance se nám to v hlavách trošku zhroutilo. Přece jenom jsme v podvědomí měli i to, že jsme uhráli nulu proti silné Slavii, a teď najednou hned dostaneme branku. Jenže to fakt bylo spíš tak, že jsme góly soupeři nabídli.

A neukázalo se náhodou i to, že Baník ještě tak silný není, jak se možná po dvou ligových zápasech a jasném postupu v poháru někomu mohlo zdát?

Řeknu to takhle: každé utkání je jiné a to sobotní Slovácko vyhrálo zaslouženě. Ale hodnotit to, jestli Baník je silný, nebo není, si netroufám. Po minulých zápasech nás mnozí opěvovali, teď pro změnu dostaneme všichni čočku. Tak to bohužel ve fotbale je, jednou jste nahoře a podruhé jste zase dole. Asi si to budeme muset vyříkat a dát si, jak se říká, pár po hubě, ale hlavně se musíme nachystat na další utkání, které hrajeme v sobotu proti Teplicím. Zápasem se Slováckem není po sezoně. Určitě to nemůžeme jen tak hodit za hlavu, ale taky se v tom nesmíme utopit a být z toho nešťastní další měsíc.

Martin Sus
Obránce Baníku Sus po nepovedeném poločase: Všechno špatné jde za mnou