Kromě obvyklých členů Šachtaru (Szturc, Šedivý, Olesz, Roman, Dolejš a další), nebo zmíněného Michala Frydrycha za Šachtar nastoupila jména známá z ligových trávníků jako David Lischka, Filip Kaloč, Karel Pojezný, Jaroslav Zelený, Jakub Jugas, či Jan Baránek mladší. Společně se podařilo vybrat částku 69 290 korun. „Myslím si, že krásná suma,“ pochvaloval si Ondrej Šedivý, hokejový útočník a jeden ze zakladatelů týmu.

Sportovní osobnosti Šachtaru BO Ostrava pomohly mimo jiné v roce 2021 i tehdy sedmiletému Františkovi, na jehož léčbu se charitativním zápasem v Darkovičkách podařilo vybrat 143 tisíc korun.
Ostravský Šachtar začíná! V Hustopečích opory Baníku, možná i vítěz Stanley Cupu

„Hlavní je, aby to někomu pomohlo, což se tady jistě splní na sto procent, takže jsme rádi, že jsme tady mohli přijet,“ dodal Šedivý.

Spolek Inzulínek pomáhá dětem s cukrovkou. „Je to důstojná částka, moc jsme se zúčastnili. Michal Frydrych, který uzavíral skóre parádně z přímého kopu, to výborně zorganizoval,“ podotkl Šedivý. Na začátku července pak Šachtar sehraje ještě duel v Petřvaldu na Novojičínsku.