Informaci po zasedání rady města potvrdila mluvčí magistrátu Andrea Vojkovská.

„Rada města schválila návrh o neposkytnutí dotace pro FC Baník Ostrava," uvedla.

V době podání žádosti o dotaci Baník nesplnil podmínku o bezdlužnosti neuhradil na nájemném za Bazaly částku 819 tisíc korun.

Přestože ji klub následně zaplatil a vedení Ostravy se veřejně omluvil, rozhodnutí rady města nezměnil.

Náměstek primátora Lumír Palyza už dříve naznačil, že město se musí chovat ke všem sportovním klubům stejně.

„Neumím si představit, že všem, které jsme z dotací vyřadili, bychom vysvětlovali, že jinému subjektu, přestože nesplnil podmínky, jsme dotaci přiznali," prohlásil.

Návrhy na poskytnutí a neposkytnutí dotací nyní míří do zastupitelstva města, které o nich bude hlasovat 4. března. Právě tam má Baník další a možná i poslední možnost, jak situaci zvrátit.

Jak? Musí třeba najít podporu u městských zastupitelů, kteří následně vyvolají projednávání, respektive i hlasování o tom, aby byla dotace pro klub nakonec schválena.

Baník nepovažuje situaci za konečnou a podle vyjádření tiskového mluvčího Jaroslava Baďury vyvine maximální úsilí, aby byla dotace nakonec schválena.

„Klub už minulý týden uznal svou chybu a vyjádřil svou omluvu nad vzniklým nedorozuměním. Celé nájemné i s úroky jsme už předtím uhradili," uvedl Jaroslav Baďura s tím, že o dotaci se bude klub opětovně ucházet.