Osud si zase jednou pohrál s fotbalovým bojovníkem ostravského Baníku Tomášem Mičolou. Ten stejně jako v roce 2009 rozhodl vypjaté slezské derby s jeho mateřskou Opavou. Před sedmi lety v poháru proměnil rozhodující pokutový kop v rozstřelu, nyní se prosadil v 79. minutě po standardní situaci.

„Je to zvláštní, že to zase vyšlo na mě. I když to asi všechno nějakou spojitost má," uvedl Tomáš Mičola.

Jakou?

Ve čtvrtek mi umřela babička, byl jsem z toho hodně přešlý a smutný. Ale pomohla mi zkušenost z minulosti, když se mi stalo před lety totéž a já pak dal gól Spartě, kterou jsme slavně porazili Před zápasem jsem myslel na to, že by bylo krásné věnovat gól i druhé babičce. Nakonec to vyšlo, tak jí ho posílám tam nahoru. Je to taková smutná gólová nostalgie, ale snad mají obě babičky tam nahoře radost.

Stejně jako v prvním jarním kole proti Ústí jste rozhodl o výhře Baníku z pozice střídajícího hráče. Vyhovuje vám to, chodit na hřiště až v průběhu zápasu, když jste dohromady třikrát skóroval?

Vůbec! Každý fotbalista chce být v základní sestavě a já nejsem jiný.

S jakými pokyny jste šel na hřiště?

Vždycky tam jdu s tím, že chci dát gól. Nakonec mohly být dokonce dva, ale ta první střela levačkou jen olízla břevno. Pak už jsem se nechtěl moc pouštět do kombinací, protože jsme tady chtěli vyhrát a vedení udržet. Tomu jsme vše podřídili, a byl to tak spíše boj.

close KATEM SFC se opět stal ofenzivní záložník Tomáš Mičola (uprostřed), který se v Opavě narodil a za tamní klub hrál do čtrnácti let. Pak přestoupil do Baníku Ostrava. info Zdroj: Deník/František Géla zoom_in Trenér Vlastimil Petržela řekl, že vás považuje za šťastné dítě. Proto vás poslal na hřiště.

(usmívá se) Už mám skoro třicet roků, takže se tak necítím. Já si spíše užívám každý takový zápas. Po třech letech, kdy jsem kvůli sérii zranění nehrál fotbal, a všichni mě odepisovali, mám radost, že můžu na hřišti vůbec být.

Po gólu jste se skoro vůbec neradoval. Bylo to i tím, že jste se v Opavě narodil a pořád tady bydlíte?

Jsem starší, vyzrálejší, přece jen mám něco za sebou. Chtěl jsem být korektní. A hlavně na stadioně nebyli naši fanoušci, takže to bylo divné. Radovat se, když tam v našem sektoru nikdo není.

Skvělý výkon podal gólman Petr Vašek. Byl strůjcem výhry?

Jednoznačně! Obě šance, které chytil, byly stoprocentní. Potvrdil, že je skvělý gólman, který může chytat kdekoliv. Během sezony je naším klíčovým hráčem, vychytal nám už hodně bodů.

Co výhra znamená pro postupové ambice Baníku?

Já si myslím, že nic. Jen si vezměte, že za týden hrajeme doma s Vlašimí, která hraje výborně. My doma vyhráli všech devět předešlých zápasů, což je skvělé, ale jednou tahle série může skončit. A bude to zase třeba o bod. Dokud to nebude o deset bodů, tak Opava bude kousat.

I když na stadioně chyběli příznivci Baníku, atmosféra byla parádní. Co jste na ni říkal?

Opava má taky skvělé fanoušky. Když jsem byl malý, chodil jsem tady na ligové zápasy, na které bylo pořád plno. Tohle nám mohou závidět v celé republice, jak v regionu lidé mají fotbal rádi. Baník úplně extra, ale taky v Opavě jich chodí hodně. Oběma klubům bych přál, aby se zase potkaly v první lize, protože když vidím někdy v televizi zápasy ze stadionů, které jsou prázdné, tak mi je z toho smutno.