Václav Svěrkoš se sice ještě necítí na celý zápas, ale takovou hodinku podle vlastních slov zvládne. Záleží, jestli dostane důvěru od nového kouče mužstva Martina Pulpita. „V kabině si uvědomujeme, jak důležité utkání nás čeká. Nejen nás, celý klub. Teplice musíme porazit," burcuje spoluhráče i ostravské fanoušky Svěrkoš.

Na utkání je připraven. „Fyzicky jdu každým dnem nahoru," ujišťuje příznivce ostravského klubu jeho ikona. „Devadesát minut ještě určitě nezvládnu, ale na hodinku bych si troufnul. Asi to bude tak, že buď půjdu na první poločas a pak vydržím deset patnáct minut, nebo naskočím až do druhé části," předpokládá Svěrkoš.

Třetí kouč po návratu z Řecka

Na tréninku dělá vše pro to, aby byl mužstvu co nejvíce platný. „Jasně že už bych rád hrál. Z lavičky klukům člověk moc nepomůže," usmívá se. „Snažím se dát dohromady, abych proti Teplicím pomohl k dobrému výsledku a abychom ulehčili premiéru trenéru Pulpitovi," poznamenává.

Mimochodem, po návratu z Řecka zažívá „Svěrky" už třetího kouče Baníku. „Když se nedaří, není to tak překvapivé," krčí rameny.

Další změna na trenérské židli jej proto nezaskočila. „Po Příbrami jsme spadli na poslední místo, hrajeme o záchranu. Asi se dalo čekat, že vedení podnikne nějaké kroky. V první řadě jsme ale nositeli výsledků my hráči, až pak trenér," připomíná.

S Teplicemi do toho musíme dát všechno

Podle něj uplynula zatím krátká doba na to, aby se hodnotily nové tréninkové metody nového kouče Pulpita. „Pilovali jsme především obrannou fázi. Před zápasem asi přijdou na řadu i standardky, ale zatím neměl trenér moc času. Musíme si počkat," vysvětluje Svěrkoš.

Ten čeká, že proti Teplicím uvidí na hřišti jedenáct chlapů v baníkovském dresu, kteří budou táhnout za jeden provaz. „Abych pravdu řekl, už mě bolí hlava z toho, jak před každým zápasem kolem sebe slýchávám, že se už konečně odrazíme k lepším výsledkům. Výsledek je takový, že jsme na dně tabulky. S Teplicemi do toho prostě musíme dát úplně všechno. Doufám, že se nám konečně podaří vyhrát," zakončil Václav Svěrkoš. 

Pulpit mění gólmany, mezi tyče půjde Bárta

Nový trenér Baníku Ostrava Martin Pulpit povede již zítra svůj nový tým do takřka existenčního souboje s Teplicemi. Ostravský tým do něj vyběhne s Michalem Bártou mezi tyčemi.

Nový kouč Baníku Martin Pulpit se rozhodl, že mu dá přednost před Antonínem Bučkem, jenž v posledních dvou kolech pustil dvě laciné branky, které tým zřejmě stály vyšší bodový zisk.

„Individuálně jsem řekl Tondovi Bučkovi, že mu chci pomoct. Kdyby zase nedejbože udělal chybu, mohli bychom ho na příštího půl roku sportovně odepsat, což mi nepřišlo férové. Dále s ním samozřejmě počítáme, ale pro závěr podzimu jsme potřebovali určit gólmana číslo jedna, a tím je Michal Bárta," řekl včera novinářům Pulpit.

Bárta zatím za áčko Baníku odchytal jediné utkání. Shodou okolností proti Olomouci, ze které v Ostravě hostuje. Zápas skončil vítězstvím Sigmy 2:1, Bárta však svými zákroky zabránil výraznější porážce.

„My teď mezi tyčemi potřebujeme jistotu, od které se odrazíme," podotkl Pulpit, který jinak velkou revoluci v základní sestavě neplánuje. „Díval jsem se na poslední dva zápasy Baníku a nabyl jsem dojmu, že ani jednou neztratil body horší tým," řekl významně Martin Pulpit.