Český fotbalista Václav Svěrkoš možná během letního přestupního období ukončí své působení v německém klubu Borussia Mönchengladbach, kam se vrátil po jarním hostování v Austrii Vídeň.

Někdejší opora Baníku Ostrava řeší, co dál, a jednou z možností je i návrat do české ligy. Situaci okolo nadaného fotbalisty sleduje hlavně Sparta Praha, která dosud nezískala žádného nového útočníka, přestože to avizovala.

Budoucnost Svěrkoše v Německu je značně nejistá, což netají ani hráčův agent Pavel Zíka. „V současné chvíli skutečně řešíme další Vaškovu budoucnost.
Nejdříve ale musíme dospět k dohodě s jeho mateřským klubem, kterým je stále Borussia Mönchengladbach. Až pak bychom se mohli poohlížet, jak řešit další kariéru. Jednou z možností je samozřejmě i návrat do české ligy,“ řekl Zíka.

V zákulisí se už spekuluje, že zájemcem by byla Sparta, která shání nejméně jednoho útočníka. „Situaci okolo Svěrkoše sledujeme, ale zatím neděláme žádné zásadní kroky,“ uvedl mluvčí klubu Lukáš Přibyl. Třiadvacetiletý Svěrkoš odešel do Německa v roce 2003, ale po nadějném začátku se jeho kariéra zadrhla. V roce ho klub poslal na nevydařené hostování v Hertě Berlín, letošní jaro strávil v Austrii Vídeň. V bundeslize stačil odehrát 86 zápasů a vstřelil 17 branek, v Rakousku sehrál sedm zápasů.