„Mám vysoké teploty, je to k vzteku, ale zdraví se prostě poručit nedá,“ uvedl včera v telefonickém rozhovoru pro Deník Svěrkoš. I když se jeho zdravotní stav po nasazení antibiotik mírně zlepšil, vyhráno ještě útočník Baníku rozhodně nemá. „V pátek se dozvím výsledky testů krve, snad to bude jen angína,“ přeje si hlavně Svěrkoš, který si tak na svůj třetí ligový zápas musí počkat.

Zatím odehrál navrátilec z německé bundesligy pouze dva úvodní zápasy, ve kterých vstřelil nejen dva góly, ale v utkání s Mostem viděl červenou kartu a následující dva duely musel stát. „Je to k vzteku, že zrovna když mi vyprší trest, přijde nemoc. Pevně věřím, že další utkání na Slavii už budu fit. Klukům budu držet palce,“ dodal Svěrkoš.

Smutný z jeho absence je i kouč Karel Večeřa. „Je to pro nás velká smůla, ale musíme hrát bez něj, nedá se nic dělat,“ poznamenal Večeřa, který si před sobotním utkáním s Plzní hlavně přeje, aby jeho týmu pomohli fanoušci. „Ze čtyř zápasů jsme tři vyhráli, jeden remizovali. Doufám, že euforie neopadne a Bazaly budou plné, na podporu fanoušků hodně spoléháme,“ zakončil Večeřa.

Předprodej vstupenek na utkání pokračuje na Bazalech také dnes a zítra od 13 do 17 hodin. V sobotu potom předprodej pokračuje od 14 hodin.