Oslabené Vítkovice, které musely odehrát zápas bez tří stabilních opor Honiše, Mišinského a Matěje, to ale měly v jarní domácí derniéře hodně těžké. Pardubice výborně bránily, za celý první poločas v podstatě umožnily dostat se do šance pouze Fialovi, a samy podnikaly hodně nebezpečné akce k brance, kterou hájil znovu jistý Josef Květon, jenž zneškodnil celou řadu tu větší a tu zase nenápadnějších šancí hostí.

„Všichni viděli, že hrajeme o bytí či nebytí ve druhé lize. To utkání bylo pro nás hrozně moc těžké, navíc Pardubice byly viditelně uvolněnější. A nám se navíc tentokrát moc nedařilo,“ uvedl Ivan Kopecký, trenér Vítkovic.

Rozhodujícím momentem celého zápasu se nakonec ukázala být přímočará akce Vítkovic deset minut po přestávce, ve které se zčista jasna objevil za zády stoperů střídající Marek Szotkowski, který po kličce brankáři Knoblochovi trefil sice z úhlu jen tyč, ale se dopomocí vracejícího se Pirocha dostal přece jen do sítě.

„Ano, balon měl na kopačkách víc soupeř, s tím jsme však počítali, ale samozřejmě jsme očekávali, že budeme lepší v přechodové fázi. Ta se nám ideálně povedla po pauze, za což jsme moc rádi,“ řekl Ivan Kopecký.

Hosté po inkasované brance nijak neslevili ze své aktivity, ovšem pozorně bránící a nesmírně srdnatě hrající fotbalisté Vítkovic si už nabyté vedení vzít nenechali, byť jim deset minut před koncem muselo po Shejbalově hlavičce hodně zatrnout. Pardubický hráč ale minul branku.

„Zápas jsme zvládli vůlí a odhodláním hráčů. Za to jim patří dík. V posledním zápase sezony nás čeká totéž, co bylo teď doma proti Pardubicím. I nadále se musíme dívat sami na sebe, musíme se snažit utkání v Prostějově vyhrát a pak se uvidí,“ dodal Ivan Kopecký trenér Vítkovic, který ocenil velkou podporu zhruba pěti stovek příznivců.

„Za to, jak klukům vytrvale fandili po celý zápas, i v době, kdy to viditelně nešlo, jim patří obrovský dík.“

MFK Vítkovice – FK Pardubice 1:0 (0:0)
Branka:
56. Szotkowski. Rozhodčí: Adámková – Vlasjuk, Vlček. ŽK: Juřena – Shejbal. Diváci: 475

Vítkovice: Květon – Cverna, Hruzík, Mikula, Prajza (46. Řezáč) – Fiala (74. Juřena), Ondráček, Vaněk, Texl – Gebert, Kovařík (46. Szotkowski). Trenéři: Kopecký, West
Pardubice: Knobloch – Křapka, Piroch, Šejvl, Shejbal – Ladra, Kudrna, Jeřábek, Řezníček (74. Fusek), Kayamba – Petráň. Trenér: Krejčí