Odchovanec ostravského Baníku Michael Matějček se vrátil ze stáže v Juventusu Turín plný dojmů.

„Bylo to asi pět nejemotivnějších dnů, co jsem zažil. Fakt nevím, kde bych měl začít," řekl upřímně člen reprezentační šestnáctky Michael Matějček, který za Juventus Turín nastoupil ve čtyřech zápasech během víkendového mezinárodního turnaje.

Profesionální přístup i dokonalý servis

„Všechny zápasy se odehrály nedaleko tréninkového centra Vinovo, kde se připravují všechny celky Juventusu. Už jen samotná prohlídka centra pro mě byla obrovským zážitkem. I když se nám nepodařilo postoupit ze skupiny, nikdo zklamaný nebyl. Hráli jsme totiž s o rok staršími týmy," řekl Matějček, kterému stáž zajistil jeho agent Zdeněk Nehoda.

„Ale nemyslete si, jen o dobrých kontaktech s Pavlem Nedvědem to není. Michal už během lékařské prohlídky, která podobné stáže vždy odstartuje, sám poznal, že o něm vědí takřka vše. Jsem v každém případě rád, že další talentovaný český fotbalista má za sebou takovou zkušenost," uvedl Zdeněk Nehoda.

Michaela Matějčka v Turíně doprovázel manažer agentury Nehoda Sport Radek Matějek, který byl unesený profesionálním přístupem i dokonalým servisem pro hráče. „Až jsem si občas říkal, že v Juventusu snad nedělají rozdíl, zda se jedná o šestnáctiletého, nebo pětadvacetiletého hráče. Míša na vlastní kůži poznal, jak to chodí ve špičkovém světovém klubu," pokračoval Matějek.

Trénink italského mistra

Kromě čtyř zápasů absolvoval střední záložník Baníku i několik tréninků.

Ale velkým zážitkem pro mě bylo i setkání s Pavlem Nedvědem. Na to do smrti nezapomenu," řekl Matějček.

Viděl i trénink italského mistra, kde nejvíce pozoroval Alexandra Pirla. „Všichni hráči Juventusu jsou skvělí, ale hraji na stejném postu jako Pirlo, tak jsem se díval hlavně na něj. Ta jeho kopací technika je neskutečná," kroutil hlavou Matějček.

Sám byl se svými výkony během turnaje spokojený. „Snad mohu říct, že jsem to zvládl. Měl jsem trošku strach z toho, zda budu stačit rychlostně nebo technicky, ale cítil jsem se super. Sám jsem rád hlavně proto, že jsem si dokázal, že i na takovou úroveň mám," poznamenal Matějček.

Rozdíl mezi italskými a českými hráči?

Hlavní rozdíl mezi italskými a českými spoluhráči je hlavně v sebevědomí. „Asi to je i tím skvělým zázemím a podmínkami, které se s těmi našimi nedají srovnávat," zamyslel se Matějček.

Na svou další budoucnost v Juventusu se dívá reálně. „Byla to jen stáž. Samozřejmě vím, že na podobné testy jezdí i do jiných klubů po celé Evropě spousta fotbalistů i od nás z Baníku. Třeba můj spoluhráč z Baníku Ondra Šašinka byl před pár měsící v nizozemském Twente Enschede," připomněl Matějček, který věří, že se do Turína v budoucnu ještě podívá.

„Je to pro mě obrovská motivace do dalšího tréninku. Věřím, že tyhle zkušenosti prodám i v dresu Baníku. Podobnou stáž bych přál každému spoluhráči z Baníku, protože byla fakt skvělá," dodal Matějček.