V rámci ní si ověří, zda jsou jejich znalosti místních fotbalových týmů či zprávy ze zákulisí postaveny na pevném základě. Pro nejlépe tipující čtenáře jarního kola máme připraveny zajímavé a hodnotné ceny.

Pro vítěze kola balení piv Radegast a pro nejlepší tři tipující jarní části hodnotné ceny, pro vítěze bude připraveno zbrusu nové horské kolo (a pokud je vítěz předplatitelem, pak ještě navíc získá sportovní hodinky), na druhého nejlepšího bude čekat značkový tablet a pomyslný bronzový tipující si odnese sportovní tašku. Navíc, jako už tradičně, bude oceněna kosmetickým balíčkem i nejlépe tipující žena.

Jak hrát Tip ligu?

V době trvání Tip ligy, během okresních, krajských i celorepublikových fotbalových soutěží, najdete minimálně v úterý v tištěném vydání Moravskoslezského deníku hrací kupon. Každý hrací kupon zahrnuje deset zápasů, které jsou zařazeny do aktuálního kola Tip ligy, přičemž jde o duely, které se budou hrát vždy o nastávajícím víkendu.

Vlastní hra je jednoduchá: tipnete si výsledky, vyplníte hrací kupon a zašlete poštou nebo doručíte osobně do redakce či do některé z poboček, které jsou uvedeny na jiném místě této stránky. Kupon musí být minimálně v premiérovém kole, tedy v době registrace hráče, kompletně vyplněný, jinak je neplatný.

Při prvním odeslání kuponu s natipovanými výsledky je potřeba při vyplňování zadat pro případ, že chcete v dalších kolech tipovat přes internet, čtyřmístné číselné heslo (prosíme, pouze čísla, jiné znaky systém nepřijímá) a do kolonky startovního čísla vepsat písmeno N. To znamená, že jste novým hráčem.

Redakce vám přidělí startovní číslo, které vás pak bude provázet až do konce podzimního kola soutěže. Přidělené číslo najdete na výsledkové listině daného kola Tip ligy, která bude otištěna vždy v úterním vydání Moravskoslezského deníku. Po přidělení čísla již budete soutěžit pod tímto číslem.

Posílat či přinést vyplněný kupon je nutné pouze při vstupu do soutěže. Později, už od 2. kola, již mohou soutěžící pohodlně tipovat přes internet - www.moravskoslezskydenik.cz/tipliga.

Více kuponů nedává větší naději na výhru

Každý hráč může v každém kole vyplnit na své jméno pouze jediný kupon vystřižený z novin. Každé úterý si ve Moravskoslezském deníku můžete přečíst, na kterém místě mezi ostatními hráči Tip ligy figurujete. Ve výsledkové listině se snadno najdete podle identifikačního čísla.

Systém bodování je jednoduchý

Všechny tipy odeslané poštou do redakce budou zpracovány počítačem a zkonfrontovány se skutečnými výsledky jednotlivých klání.

Za každý správný tip dostanete dva body, za chybný či nevyplněný tip pak o jeden bod přijdete. V sázce je tedy pro každého nejvíce dvacet bodů v jednom kole.

Shodu bodů rozhodne Supertrefa

Pokud dojde u soutěžících k bodové shodě, rozhodne o jejich pořadí Supertrefa, což je váš přesný tip na počet vstřelených gólů v daném kole.

Podmínkou hry o hlavní ceny není nutnost zúčastnit se všech kol. Není tedy nic ztraceno, ani když nezačnete soutěžit hned od začátku. Zapojit se můžete v kterémkoliv kole, jen opět připomínáme, že pokud začínáte, je třeba uvést v kolonce „startovní číslo" písmeno N. 

Tip liga čtenářů Deníku bude na internetu až od 2. kolaJako již tradičně, od druhého kola Tip ligy čtenářů Deníku, bude k sázení možné využít i internet. Od příštího týdne bude na adrese: www.denik.cz/tipliga/.

Po rozbalení nabídky a vybrání Moravskoslezského deníku budou připraveny k tipování zápasy 2. kola (tipování přes internet je otevřeno do páteční 16. hodiny). Stačí tedy pouze vyplnit příslušné kolonky vlastními tipy včetně Supertrefy a pod tiketem doplnit údaje login (vlastní startovní číslo, které je k nalezení v dnešním tištěném vydání Moravskoslezského deníku) a heslo (čtyřmístný číselný kód, který tipující v prvním kole zanesli do papírových tiketů).

V případě, že se vám nepodaří tiket odeslat do databáze a nad vašimi tipy se objeví chybová hláška „Chyba: identifikační číslo a heslo nesouhlasí, pravděpodobně je chybně vyplněné heslo. Zadejte ho, prosím, znovu!", ozvěte se prosím na e-mailovou adresu martin.macecek@denik.cz.

Do kolonky předmět napište například „TIP LIGA NEFUNGUJE" a do těla zprávy napište vlastní startovní číslo, heslo a tipy, které vám budou do druhého kola ručně vloženy.

Je totiž možné, že jste v prvním kole do papírových tiketů heslo nezapsali ve správném tvaru ještě jednou pro zopakování, jde o čtyřmístný ČÍSELNÝ kód, nikoliv kód složený z písmen či kombinace čísel a písmen.

TIP LIGA - SBĚRNÁ MÍSTA

Na těchto místech najdete sběrné boxy, do kterých vhoďte nejpozději do čtvrteční půlnoci vyplněné kupony. Pouze u redakce Moravskoslezského deníku v centru Ostravy je možno vhazovat tipy ještě i v pátek do 12 hodin. V případě, že chcete posílat kupony poštou, pak se je snažte odeslat nejpozději ve středu v daném týdnu. V opačném případě se může stát, že přijdou do schránky v redakci Moravskoslezského deníku až po pondělním dopoledni, kdy se veškeré výsledky zpracovávají.

Redakce DENÍKU (Moravská Ostrava, Mlýnská 10)

Restaurace BLESK (Moravská Ostrava, 28. října 149)

Restaurace HAVRÁNEK (Zábřeh, Výškovická 2)

Restaurace KOTVA (Zábřeh, Výškovická 110)

Sportbar RACEK (Výškovice, Předškolní 2)

Pivnice ŠKOLKA (Hrabůvka, Tlapákova 7)

Restaurace VÝBĚR (Vítkovice, Jeremenkova 5)

Restaurace PARLAMENT (Poruba, Maďarská 1537)

Pivnice U POŠTY (Poruba, nám. A. Bendové 1808/7)

Pivnice INTACTO (Poruba, Sokolovská)

Restaurace U JANA (Petřkovice, Petřkovická 721)

Hostinec NA HŘIŠTI (Polanka, H. Salichové 1178)

Tipování jednotlivých zápasů je jednoduché. Jednička znamená výhru domácích, dvojka výhru hostí, nula pak nerozhodný výsledek. Dvojtipy se neuznávají. Při shodě bodů se bere na zřetel součet vstřelených gólů ze všech tipovaných zápasů, který sázkař může odhadnout kolonce Supertrefa.