V tištěném vydání Deníku najdete každý týden od pondělí do středy soutěžní kupon pro dané kolo hry, v níž se tipují zápasy krajských a okresních fotbalových soutěží. Každý týden vyhlašujeme vítěze, který dostává sadu plechovek plzeňského piva Gambrinus. Celkový vítěz pak vyhraje v listopadu třicetilitrový sud piva Gambrinus, originální dres české fotbalové reprezentace a navíc: nejlepší tipér v kraji získá skvělou prémii – sázenku od společnosti Fortuna v hodnotě pět tisíc korun a poukaz na vysílání internetové televize Lepší.TV v hodnotě 2 500 korun.

V ČEM JE PODSTATA HRY

Soutěžící tipují od srpna do listopadu každý týden výsledky deseti fotbalových duelů, které redakce vypíše. Tipuje se výsledek po 90 minutách hry: 1 výhra domácích, 0 remíza nebo 2 výhra hostů.

JAK SE DO HRY ZAPOJIT

Každý hráč si pro registraci do soutěže musí nejprve zajistit hrací kupon. Na něm vyplníte osobní údaje, vystřihnete ho a doručíte do pátku do 12 hodin na sběrné místo uvedené na soutěžním kuponu. Redakce novému hráči přidělí startovní číslo, které se hráč dozví ve středečním vydání Deníku, kdy pravidelně vychází výsledková listina.

Od dalšího kola pak hráč své startovní číslo vpisuje na kupon. Do hry se lze zapojit kdykoli v průběhu soutěže a stále máte šanci i na hlavní výhru. To proto, že body za špatné tipy se odečítají, a náskok soupeřů tak svými skvělými tipy můžete dohnat.

TIP ligu lze hrát i na webu, ale do hry se lze zapojit jen přes papírový kupon. Webový hráč si navíc musí na prvním kuponu zvolit čtyřmístný číselný kód, který poté slouží spolu se startovním číslem jako přihlašovací údaj do webové aplikace na naší internetové adrese www.denik.cz/tipliga.

Kromě osobních údajů hráč na kuponu vyplňuje další důležitá pole: Supertrefu a bonusový kód.

Supertrefa je tip na celkový počet vstřelených branek v deseti tipovaných utkáních v každém kole a jde o pomocné kritérium pro určení vítěze v jednotlivých kolech při rovnosti bodů (kdo Supertrefu uhodne nebo se jí maximálně přiblíží, dostává cenu).

Díky bonusovému kódu pak hráč získává dva prémiové body navíc. Bonusový kód je kombinace šesti číslic, kterou zadává na tištěný kupon redakce (tento kód je v každém kole jiný).

Kód mohou vložit do svého tiketu i hráči na webu. Pokud tak učiní, i oni mají dva body navíc v každém kole.

SBĚRNÁ MÍSTA

TIP liga se v MS kraji bude hrát v novém formátu a kupony můžete dávat pouze na tyto sběrná místa:

Karvinský a havířovský deník

Redakce: Mlýnská 788, 733 01 Karviná

Moravskoslezský deník

Redakce: Mlýnská 10, 702 00 Moravská Ostrava

Opavský a hlučínský deník

Redakce: Na Rybníčku 56, 746 01 Opava

JAK SE TIKETY HODNOTÍ?

Za každý správně natipovaný zápas připisujeme +2 body, za špatně natipované utkání naopak ubíráme 1 bod. Pokud se některý z vybraných zápasů nesehraje, nedohraje či odehraje již před uzávěrkou kola, nedostanou za něj hráči žádný bod.

SOUTĚŽ TÝMŮ

Šanci na vaši výhru zvyšuje také soutěž týmů. Spolu se svými rodinnými příslušníky nebo kamarády vytvořte tým a utkejte se s dalšími družstvy v TIP lize.

Stačí, abyste na hrací kupon vepsali do zvláštního pole název týmu, který chcete reprezentovat.

Na konci soutěže máme pro vítězný tým připravenu rovněž zajímavou cenu: stejně jako okresní vítěz dostane i šampion mezi týmy sud piva Gambrinus.

Kompletní pravidla TIP ligy včetně návodu, jak se do hry zapojit, najdete na našem webu na adrese www.denik.cz/tipliga.