Byl to jen třetí přípravný zápas, ale rozhodně musel udělat všem fanouškům ostravského Baníku velkou radost. Tým nového kouče Radima Kučery totiž v Kroměříži ve středu zdolal vysoko ligový celek Slovácka 6:1 (3:0) a zůstává v přípravě stoprocentní.

„Výsledek je pro nás pěkný. Proměnili jsme prakticky všechny šance, které jsme si vytvořili. Slovácko nás ale v prvním poločase přehrávalo, dobře drželo míč. Konečný výsledek je proto z mého pohledu trochu zavádějící… Je to pořád jen příprava,“ uvedl kouč Radim Kučera.

Výsledek nechtěl přeceňovat a bral ho doopravdy s pokorou.

„Každý tým teď hodně trénuje, hráči jsou unavení, proto bych bral výsledek s rezervou. Nevím, jak do tělo dostával soupeř. Na druhé straně z vysoké výhry máme samozřejmě radost, protože to je pro všechny kluky další povzbuzení do další práce v tréninku. I my tady v Kroměříži hodně trénujeme,“ řekl Kučera.

Oba celky se v první lize střetnou už ve 3. kole. „Tam to bude úplně jiný zápas,“ byl si jistý Kučera, který je ale zatím s průběhem herního soustředění v Kroměříži maximálně spokojený.

„První zápasy byly kostrbaté, ale je vidět, že naše forma má pořád stoupající tendenci. Těší mě, že tým dokáže reagovat na chyby z minulých zápasů. To je pozitivní,“ dodal Kučera, jehož tým na závěr soustředění v Kroměříži sehraje v sobotu další přípravný duel s Trnavou.

FC Baník Ostrava – 1. FC Slovácko 6:1 (3:0)

Branky: 11. Stáňa, 20. Poznar, 44. Mondek, 52. Zápotočný, 77. Šašinka, 80. Šašinka – 90+1. Yu. Hráno v Kroměříži.

FC Baník Ostrava: Vašek – Breda (63. Celba), Zápotočný (63. Jakubov), Šindelář, Helešic – Mondek (63. Hykel), Hlinka (63. Pekár), Panič (63. Hrubý), Stáňa (63. Sus) – Baroš (63. Smékal), Poznar (63. J. Šašinka).