To ale v tuto chvíli asi nikoho v Heřmanicích moc nezajímá. „Užíváme si to. Teď jsme vyhráli v Krnově, kde to asi, a zvlášť po tom, co domácí nechali ve středu všechny body Vítkovicím, nikdo nečekal. Ale kluci ten vypjatý zápas zvládli a navíc jsme přežili už za stavu 2:1 pro nás i více než přísně nařízený pokutový kop, takže i když to byl možná remízový zápas, máme další tři body," říká Jaroslav Mlčoch, trenér Heřmanic, kterému kde kdo prorokoval, že když si soupeři přečtou jeho hru, a pokryjí ofenzivní duo Šebek-Strojek, body často sbírat nebude.

Nad tím však Jaroslav Mlčoch jen mávne rukou. „Hrát budeme pořád to, co umíme a v co věříme, že nám přinese úspěch," říká s tím, že jeho samotného momentálně nejvíce nabíjí atmosféra, která v krajském přeboru panuje. „V Krnově nám po zápase snad tři stovky fandů zatleskaly a to je prostě paráda, kvůli níž se fotbal dělá. Na druhé straně už mi ale taky trochu dochází, že už to přestává být sranda, začínám před zápasy cítit takovou zvláštní zodpovědnost, kterou jsem na lavičce doposud nikdy nezažíval," usmívá se potutelně kouč, který má teď před sebou vlastně v přeboru zcela novou výzvu. Musí připravit své svěřence na duel s Frenštátem pod Radhoštěm, do něhož na podzim snad poprvé v roli jasného favorita. „Ale vím, co mám dělat, a kluci snad taky pochopí, že případné podcenění tápajícího mužstva by mohlo udělat zbytečnou kaňku na našem dosavadním účinkování v kraji," dodává Jaroslav Mlčoch.

Opačné pocity po posledním zápase prožíval Antonín Hudský, kouč Krnova. „Už si připadám jako flašinet, doma prostě hrajeme špatně. I když proti Heřmanicím to bylo o něco lepší, ale co z toho. Fotbal se hraje na góly a my je prostě nedáme. Pak ztratíme balón, soupeř jde do protiútoku a je z toho branka v naší síti," smutnil kouč týmu, který měl být podle prognóz v místech, kde se nyní pohybují Heřmanice, a ne předposlední. „Naše hra je taková křečovitá, tak se fotbal nehraje. Pořád se hraje na góly," dodal krnovský trenér Antonín Hudský.

FK Krnov – TJ Heřmanice 1:2 (1:1)

Branky: 37. Bartoníček – 33. Varkoček, 58. Šebek

FK Krnov: Furtchak – Dvořák, Biskup, Daříček, Mitura – Kaštovský (63. Klement), Zelník (74. Tomáš Hudský), Bartoníček, Adam Ondra – Šupák, Krčmařík. Trenér: Antonín Hudský

Heřmanice: Šráček – Varkoček, Mooc, Hudeček, Rozsíval (69. Valouch) – Michalák, Strakoš, Kelnar (89. Plánička), Mohelník – Šebek, Strojek. Trenér: Jaroslav Mlčoch

(mac, hab)