„S Baníkem jsem byl v kontaktu asi dva týdny. Jednal jsem ještě s dvěma druholigovými kluby z Turecka, kde jsem už působil a vcelku se mi tam dařilo," připustil Zápotočný, který s Besiktasem získal dva mistrovské tituly (2009, 2011).

„Absolvoval jsem v Turecku i zdravotní testy, ale nakonec jsme se nedohodli na podmínkách. Po krátké poradě s rodinou jsme se pak rozhodli pro Ostravu," uvedl Zápotočný, který si zahrál i italskou ligu s Udine.

Je mu jasné, že vedení Baníku ho angažovalo hlavně proto, aby do obrany přinesl zkušenost. „Já se na tu roli těším, a to i proto, že mladí kluci v Baníku jsou šikovní. Věřím tomu, že jim i celému klubu pomůžu," uvedl Zápotočný, který v české nejvyšší soutěži nasbíral 239 startů a získal mistrovský titul s Libercem (2006) a Spartou (2014).

I když toho má ve fotbale už hodně za sebou, tak se těší hlavně na atmosféru, která by měla být při zápasech Baníku ve druhé lize zase perfektní. „Rozhodující pro mě určitě bylo, že o mé služby měli zájem trenéři, sportovní ředitel i majitel. To vždycky hráče potěší. Ale já se díval i na to, že se klub může opřít o své fanoušky. Zatím jsem je vždy poznal jen jako soupeř a vždy jsem to ostravským klukům svým způsobem i záviděl. Jsou možná trochu horkokrevní, ale na to jsem zvyklý z Turecka. I tam lidé fotbal milují a hodně ho prožívají. Na to se těším," zdůraznil Zápotočný.

Bude to pro něj po angažmá v Příbrami příjemná změna. „Tam chodí na fotbal sotva tisíc fanoušků, kteří ještě většinou jen nadávali. Věřím, že v Baníku budou příznivci za týmem stát a podaří se nám ho společně vrátit mezi elitu. Nebude to s tímto mladým týmem jednoduché, druhá liga je tvrdá soutěž."

První zápas v dresu Baníku prožije už v neděli ve Znojmě, kde je připraven na roli vůdce obrany. „Od toho mě klub angažoval. Doufám, že se kluci neleknou, když na ně občas zařvu. To ale k fotbalu prostě patří, ve hře musí být pořádek. Já jsem podobnou roli měl i v Příbrami. Nemám z toho vůbec strach. Na tréninku vidím každý den odhodlané kluky, kteří chtějí běhat a hrát rychlý moderní fotbal. Na zápas ve Znojmě se těším a věřím, že ho zvládneme," dodal Zápotočný.