„Fotbalová Polanka prožívá období velké změny. Zatímco v předchozích dvou sezonách jsme chodívali na hřiště s tím, že cokoliv jiného než vítězství je pro nás vlastně ztráta, teď víme, že se musíme na každý zápas připravit co možná nejprecizněji, protože soupeři mají kvalitu a často už o výsledku rozhodují maličkosti. Ale to jsme chtěli a o to jsme se v předchozím období snažili,“ říká trenér Polanky Lubomír Adler (na snímku vlevo dole), který přes léto rozhodně neztratil nic ze svého typického zanícení. „Začátek soutěžního ročníku je výborný, já jsem momentálně maximálně spokojený. Už třeba i proto, že tenhle úvodní vklad je výzva i pro naše mladíky,“ doplňuje první dojmy.

„Krajský přebor jsme rozjeli ve velkém stylu, víc komentářů totiž výhra 8:0 nad Jakartovicemi ani nepotřebuje. A svou cenu měl samozřejmě i bod, který jsme vyválčili v hektickém duelu proti Bohumínu na jeho půdě,“ ohlíží se Adler zpátky za prvními dvěma vystoupeními.

Ve třetím kole, v duelu s Dětmarovicemi, které vzápětí doma podlehly dalšímu z ostravských týmů – Porubě 2011 –, ztratili auru domácí neporazitelnosti, která trvala šestnáct zápasů (polanecká jedenáctka odcházela z vlastního trávníku naposledy poražena 9. května 2010 po zápase I.B třídy s Markvartovicemi – pozn. red.).

Trenér Polanky Lubomír Adler„Tohle byl klasický zápas blbec, který byl možná i remízový. Jenomže zkušeného soupeře posadily na koně dvě naše minely, nejprve individuální chyba jednoho z obránců a pak, zhruba po hodině hry, vyloučení Erika Taliána. Ve druhém poločase jsme sice Dětmarovice naháněli, ale tím jsme pochopitelně otevírali obranu a po jednom z brejků nás soupeř dorazil,“ vzpomíná Adler na domácí nezdar.

Ovšem tuhle porážku hodili Polanečtí rychle za hlavu a hned v dalším kole v Rýmařově zvítězili jednoznačným tříbrankovým rozdílem a vrátili se zpět do popředí průběžného pořadí.

Momentálně jim schází na první Hradec nad Moravicí pouhé tři body. „V Rýmařově jsme nastoupili s lehce pozměněnou taktikou, která byla založena na zajištěnější obraně, ale nakonec jsme od tohoto plánu po pár minutách upustili, protože soupeř nás nijak zvlášť nezatlačil. Jediné nebezpečí nám hrozilo snad jen z kopaček Furíka. Kluci se vrátili zpět k typicky aktivnímu polaneckému fotbalu a výsledkem byly tři branky, což bylo mimochodem pro domácí ještě milosrdné,“ doplňuje polanecký trenér.

Polanku čeká v pátém kole první „ostravské“ derby

V neděli bude hostit už zmiňovanou Porubu. A navíc poprvé před televizními kamerami. Souboj Polanky s Porubou 2011 byl totiž moravskoslezským krajským fotbalovým svazem vybrán jako pilotní online přímý přenos vysílaný na sportovním video serveru www.tvcom.cz.

„Poruba je nevyzpytatelný soupeř, který v prvních třech kolech vše prohrál, a najednou si nečekaně odvezl první tři body z Dětmarovic, což moc lidí asi nečekalo. Znovu tedy platí, že pokud budeme chtít i toto utkání zvládnout, musíme se na něj svědomitě připravit a nic nepodcenit. I třeba to, že kluci budou mít v podvědomí, že hrají v přímém přenosu internetové televize,“ uzavírá trenér Lubomír Adler.

Poruba umazala nulu

Fotbalisté Poruby 2011 ve čtvrtém kole krajského přeboru zvítězili v Dětmarovicích a konečně umazali nulu na bodovém kontě. Do druhého sezonního derby proti Polance tak v neděli odpoledne půjdou jako třináctý tým soutěže. „Hráči si konečně má slova, která jsem jim v týdnu před zápasem říkal, vzali k srdci. Navíc nám pomohly změny v sestavě a také příchod Michala Prokeše. On sám dal v zápase mužstvu jistotu. Kluci přestali na trávníku divočit a dokázali pokrýt nejen silnou středovou trojici Dětmarovic, ale i jejich nejlepšího hráče Roberta Schimkeho,“ řekl konečně trochu spokojený trenér Petr Samec. „Věřím, že nám tohle vítězství pomůže i do dalších zápasů,“ dodal.

Dětmarovice – Poruba 0:3 (0:1)

Branky: Třos 2, Förster. Sestava Poruby: Šehovič – Solnický, Prokeš, Babušík (75. Vojtek), Kořistka – Borgosz, Bartůněk, Oleš (80. Havlík), Kocur – Förster, Třos (90. Mrkvica)­.