V předposledním přípravném zápase v sobotu zdolal Baník druholigový Třinec 2:1, když se o ostravské branky postarali Varadi (penalta) s Hušbauerem. Za bojovně hrající hosty v závěru snížil Hanus.

Trenér Marko už před utkáním avizoval, že tento zápas bere jako tečku za zimní přípravou. „S výkonem jsem spokojený, byl to dobrý zápas s kvalitním soupeřem. Měli jsme tam dost neproměněných šancí, na tom musíme ještě v závěrečných trénincích zapracovat. Ale je dobře, že se do nich dostáváme. To beru jaké velké plus. V každém přípravném utkání jsme skórovali, což je dobrá vizitka,“ poznamenal Marko.

Ten v sobotu nechal ještě odpočívat hráče (Neves, Řezník, Greguš), kteří si v týdnu plnili reprezentační povinnosti. Osm hráčů ligového kádru (Pietrzkiewicz, Vašenda, Musiol, Vaněk, Kraut, Boháč, Pilík, Vrťo) navíc včera posílilo celek Baník U21, který v Olomouci změřil síly s druholigovým Sokolovem.

Od úterka už Baník bude ladit formu na očekávanou jarní ligovou premiéru, ve které v pondělí 28. února vyzve na Bazalech pražskou Spartu. „S obranou jsem spokojený. Už jsem to zmiňoval, zapracujeme na ofenzivní činnosti a koncovce, kde by to chtělo přidat více důrazu,“ vytyčil hlavní cíl Marko, jehož tým se v generálce střetne v neděli od 16 hodin s Ružomberkem.

O sestavě má kouč Baníku vcelku jasno, váhá pouze s obsazením krajních postů. „Jsou to ale příjemné starosti, protože kluci v přípravě dobře pracovali a svými výkony si říkali o sestavu. Ta okénka jsou asi tak tři.“

Trenér má doopravdy z čeho vybírat a při očekávaném rozestavení (4 – 2 – 3 – 1) je jistá jen obranná čtveřice, která by měla nastoupit ve složení Řezník, Bolf, Neves, Šmejkal. V brance pak zřejmě dostane přednost Daněk před Bučkem.

„Góly v přípravě nedostáváme, s hrou obrany jsem spokojený,“ poznamenal Marko.

Při absenci Greguše (čtyři žluté karty) je jasno také ve dvojici defenzivních záložníků, kdy vedle sebe i proti Třinci hráli Hušbauer s Markem.

Velká konkurence je pak v tříčlenné záloze, kde kouč váhá s dvojicí fotbalistů, kteří doplní Martina Lukeše. „Na ty dva posty mám k výběru čtyři fotbalisty – Frejlacha, Fantiše, Varadiho nebo Šenkeříka. Každý je přitom fotbalově jiný, což ale považuji pro jarní část soutěže za velkou výhodu. Můžeme být pro soupeře nečitelní. Konkurence je hodně důležitá a pro samotný tým i prospěšná,“ zdůraznil Marko.

Na hrotu útoku pak zřejmě dostane proti Spartě šanci Róbert Zeher, bez šance ale není ani navrátilec z Ústí nad Labem Dominik Kraut.

Jak by mohla vypadat sestava proti Spartě?
Daněk – Řezník, Bolf, Neves, Šmejkal – Marek, Hušbauer – Varadi, Lukeš, Frejlach – Zeher