Reprezentační pauza skončila a do kolotoče utkání ve druhé lize se vrací i fotbalisté Baníku Ostrava. Ti si při odložení derby s Opavou na příští středu 14. září (19 hodin) zpříjemnili čekání na další mistrovský zápas pátečním „přátelákem" s Karvinou (1:1), nyní se však již plně koncentrují na sobotní bitvu ve Vlašimi.

Speciální příchuť bude mít zejména pro trenéra Vlastimila Petrželu, který ve středočeském klubu ještě loni na podzim trénoval.

A i dnes, když se zkušeným koučem na téma „Vlašim" mluvíte, je evidentní, že v něm zanechalo hlubokou stopu. Podobně jako působení v Bohemians nebo Zenitu Petrohrad. „Ten tým se zase tak moc nezměnil, hodně kluků jsem trénoval. Samozřejmě že o tom člověk přemýšlí," přiznává Vlastimil Petržela.

Až v sobotu zastaví autobus vezoucí ostravské mužstvo vedle malého stadionku, kouč Baníku nezamíří, jak byl zvyklý, do šaten domácího týmu, nýbrž bude stát na druhé straně barikády. Veškerý sentiment ale bude muset jít stranou. „Abych byl upřímný, netěším se tam," směje se a hned to zdůvodňuje.

„My jsme nahoře, oni dole. Nálada tam nebude bůhvíjaká. K Vlašimi mám ale dobrý vztah, byl jsem tam velice oblíbený, a teď nevím, jak mě tam přivítají. Ale odehrát to nějak musíme a jdeme do toho s tím, že je nutné vyhrát. Jako každý zápas," ví Petržela.

Připouští, že návrat v roli soupeře po necelém roce pro něj bude emotivní. „Přece jen já měl tehdy daleko menší možnosti, než mají teď. Tehdy jsme neměli žádného sponzora, kluci brali deset tisíc, dneska jsou tam čtyřiceti nebo šedesátitisícoví hráči. To je úplně jiná situace a proto se divím, že jsou poslední," konstatuje.

Brankář Vorel, stoper Štochl, obránci Breda s Vondrou… „Ten je ze Sparty, ale za mě ještě moc nehrával, byl moc mladinký," vstoupí do řeči a okamžitě si vybaví Petržela. „Překvapilo mě, že se rozešli s Ondrou Krupou, který byl vynikající levý záložník, tahal většinu našich akcí. Je tam ale Láďa Janda, to je jejich velká hvězda na pravé straně," popisuje, na co si dát pozor.

„My jsme nikdy záchranářské problémy neměli, o to jsme měli radši fotbal. Teď tam mají hráče ze Sparty či Slavie, nevím, jestli je to dobrá cesta. Jak říkám: netěším se, ale musíme uspět a domů si přivézt tři body," zakončuje dobře naladěný Vlastimil Petržela.