„Bylo to ale remízové utkání," ulevil si devětačtyřicetiletý trenér, který se do Vítkovic vrátil po šestnácti letech.

Kouč Pulpit viděl v premiéře na lavičce ostravského týmu hlavní rozdíl ve zkušenostech některých hráčů a v kompaktnosti či konsolidovanosti obou týmů. „Opava je v budování kádru dál, kdežto tady se to budovalo všechno v létě narychlo," pokračoval.

„O konečném výsledku proti Opavě ale nakonec rozhodly tři zlomové momenty: v prvním poločase jsme neproměnili gólové situace. Další zlomový okamžik byla chyba hráče v rozehrávce a posléze tečovaná střela, a třetí klíčový okamžik bylo vyloučení Adama Hruzíka," doplnil s tím, že v početním oslabení už jeho svěřenci nebyli dopředu tak nebezpeční. „Až v závěru tam malinké náznaky byly, ale gólovou situaci jsme si už vytvořit nedokázali."

Ze zápasu samotného měl Martin Pulpit však dobrý dojem. „Kluci zasluhují uznání za bojovnost, nasazení a také za plnění určitých úkolů," řekl.

Vítkovice začaly podobně jako téměř ve všech předchozích domácích zápasech. Prezentovaly se soustředěným výkonem a tlačily se před branku Opavy.

„Byli jsme aktivnější, ale bohužel jsme svoje šance neproměnili. To je celé. A jak jsem viděl Opavu v minulém utkání proti Táborsku, které vysoko vyhrála, produkovala dobrý fotbal, hrála jednoduše do kolma, dlouhé balony na Kuzmanoviče s Jurečkou. Na to jsme se dobře připravili, ve středu jsme nechali dva hráče, dobře jsme připravili stopery na dlouhé míče, které směřovaly na Smolu a mužstvo plnilo stanovené úkoly. I proto si myslím, že jsme si zasloužili bod," zdůraznil Martin Pulpit.

Před zápasem s Opavou nový vítkovický trenér svůj nový tým hrát v podstatě neviděl. „Šel jsem na to s čistým listem papíru, myslím si, že je to kolikrát lepší. A zatím se mi to tady jeví tak, že mužstvo není dole, hráči působí svěže, vše má šmrnc a věřím tomu, že tenhle tým má na to, aby na podzim ještě nějaké body udělal," pravil Martin Pulpit.

Sám ale ještě nedokáže říct, s kolika body po podzimu bude spokojený. „To zatím netuším. Když jsem třeba před časem přišel do Zlína, měl tým osm bodů čtyři kola před koncem podzim. Pak jsme jedno utkání vyhráli, do jara jsme šli s jedenácti body, a přesto se tým vyšplhal na deváté desáté místo. Takže to číslo momentálně nevím, ale byl bych rád, kdyby to bylo minimálně deset bodů," dodal Martin Pulpit, trenér MFK Vítkovice.