Jedním z opěrných bodů ostravského mužstva je, stejně jako na jaře, spolupráce s městským rivalem, ale i partnerem Baníkem. Staronový ligový celek, podobně jako na jaře, poslal i do podzimní části nového ročníku čtyři hráče (Dan Ožvolda, Jan Matěj, Martin Honiš, Marek Szotkowski).

„Kluci vypadají dobře. Jsou fotbaloví, pracovití, mají před sebou ambice se prosadit, jen se potřebují vyhrát a získat zkušenosti. Doufám, že si vzájemně pomůžeme. My jim ve fotbalovém růstu a oni nám ve druhé lize,“ řekl Deníku trenér a sportovní ředitel Roman West.

„Musím říct, že spolupráce s Baníkem funguje, vše je v pořádku a věříme, že to půjde dál v podobném duchu tak, jako to bylo i na jaře,“ pochválil si West, který si při skládání týmu pro blížící se sezonu musel minulý týden poradit s nečekanou nepříjemností.

Útočník Marián Kovařík v rozjeté přípravě ohlásil Ostravanům záměr tým opustit a posílit konkurenční Frýdek-Místek. „Je to zvláštní. Mario ráno podepsal smlouvu, a večer si to rozmyslel s tím, že má něco lepšího a chtěl by odejít. My jsme mu nechtěli bránit a držet ho za každou cenu. Zvlášť když jsme v té chvíli věděli, že přijdou kluci z Baníku a máme na tomto postu konkurenci,“ popsal situaci kouč.

„Věřím, že Maria máme kým nahradit. Všechno je umocněno i tím, aby se uzdravil Mišinský. To je důležité,“ zmínil West zkušeného a klíčového forvarda.

Vítkovičtí v přípravě ve čtyřech zápasech uhráli jedno vítězství a dvě remízy. Nejen West však při pohledu na výsledky vidí, že jeho tým trápí produktivita. Dva vstřelené góly nejsou mnoho.

„O víkendu se to projevilo proti Zlínu. Z dosavadních zápasů jsme si tam vypracovali nejvíce šancí, ale chybí nám klid v zakončení. Věřím, že až se vrátí do sestavy Fiala s Mišinským, mohlo by se to zlepšit,“ doufá West, který čeká, zda vyjdou ještě dva příchody.

„Tým máme z devadesáti procent hotový a krystalizují se hráči, kteří by mohli nastupovat častěji. Teď už jen čekáme, až se nám uvolní jeden až dva hráči z ligy, abychom mohli jejich příchod dotáhnout a oni náš tým ještě zkvalitnili,“ zakončil Roman West.