Druholigové Vítkovice sahaly na Žižkově po bodu, o něj je však připravil vlastní hráč. Přežili žižkovský tlak z prvního poločasu, v brance je držel skvěle chytající Tomáš Vaclík, ale nakonec odjeli z Prahy poraženi. „Na hřišti týmu, který chce postoupit zpět do ligy, jsme se zaměřili na bránění a dlouho se nám dařilo. Bohužel však vinou totální nedisciplinovanosti našeho útočníka Sládka jsme o bod přišli. Nevím, co dělal hluboko na vlastní polovině hřiště, asi se chtěl předvést, jenomže přišel o míč a byla z toho nešťastná branka. Tohle nezůstane bez odezvy…“ zlobil se po utkání trenér Vlastimil Palička.

Ten oproti zápasu v Ústí udělal jedinou změnu v základní sestavě, když v obraně nahradil Krejčíře Cverna. „V létě nám odešlo asi dvanáct hráčů, nastoupili tak jen čtyři fotbalisté starší čtyřiadvaceti let a pět do jednadvaceti let. Mužstvo je hodně mladé, i proto mě tohle mrzí, remíza na hřišti Žižkova by ho značně povzbudila,“ litoval Palička.

Možná jeho týmu chyběla větší zkušenost ve středu pole, a dost možná chyběl zkušený Tomáš Kuchař, jenž dostal před startem II. ligy svolení k odchodu. Ostřílený borec totiž zazářil v prvním utkání nováčka ČFL (III. ligy) Loko Vltavín, v němž se mírou vrchovatou zasloužil o výhru nad pražským Motorletem.

Jediným ostravským zástupcem ve třetí nejvyšší soutěži (MSFL) jsou mladí hráči Baníku Ostrava. Ti odehráli první ligové utkání proti Břeclavi doma, netradičně na Bazalech, ale ani tato skutečnost jim nedopomohla k premiérovým třem bodům. Nedělní utkání skončilo bezbrankovou dělbou bodů, která zřejmě více vyhovovala jihomoravskému klubu. „Záložníci nevytvořili tlak na míč, soupeři jsme tak nechali zbytečně moc prostoru,“ všiml si jedné z příčin divácky neoblíbeného výsledku trenér Jiří Chytrý.

Úplně nejhůř však dopadli porubští fotbalisté, kteří v úvodním kole nového divizního ročníku podlehli Velkým Losinám vysoko 0:4. „Výsledek je až příliš krutý. Vždyť mí svěřenci zahodili v průběhu utkání snad osm vyložených šancí, z toho tři v prvním poločase, kdy jsme soupeře přehrávali a předváděli opravdu dobrý fotbal. Ačkoliv to bude znít s ohledem na konečný stav divně, mám z výkonu mužstva dobrý pocit. Možná to chtělo jediné: vstřelit první gól,“ uvedl trenér Poruby Zdeněk Svatonský. (mac, dp)

Příští zápasy:

II. liga: Sokolov – Vítkovice (sobota, 10.15)
MSFL: Frýdek-Místek – Baník U21 (sobota, 10.15)
Divize E: Poruba – Hranice na Moravě (sobota, 10.15)