Mladík v barvách Ostravanů však ve složité situaci patnáct minut před koncem snižoval právě na dvoubrankový rozdíl. Domácí získali pohodlný náskok na přelomu poločasů, když se postupně trefili Hradil, Šrom a Zlámal. Přitom ještě předtím mohl hosty poslat do vedení útočník Radovan Lokša, svůj samostatný únik na branku ale neproměnil.

"Bohužel nedal, navíc jsme měli tlak, pár dalších možností včetně standardních situací, protože naše hra měla v prvním poločase dobré parametry, ale nic se neujalo. Místo toho jsme zase po vlastních chybách inkasovali, kdy nejprve kopeme roh, ale soupeř nám uteče do brejku, z čehož skóruje," popsal trenér Odry Filip Smékal.

"Jsme v situaci, ve které když mančaft dostane gól, je to pro něj složité. Navíc za chvíli přišel druhý po nedorozumění gólmana s obráncem. V podstatě jsme jim dva góly darovali jako na podnose, s tím už se těžko něco dělá," dodal Smékal.

Do druhé půle šli přesto Ostravané s vědomím, že chtějí s výsledkem něco udělat. Odhodlání však brzy srazila neubráněná standardní situace a gól Zlámala. "Při výsledku 0:3 bylo vidět, že to mají v hlavě, chvíli se z toho dostávali. Od sedmdesáté minuty jsme ale zase produkovali dobrý fotbal, snížili jsme, ale to už nikoho nezajímá. Ani mě ne," uvedl zklamaně Smékal.

"V týdnu jsme pro výsledek udělali vše, zatím ta snaha ale nic nepřináší," doplnil kouč, který si uvědomuje, že pád na patnáctou příčku tabulku postavila tým před jasnou situaci - vyhrát zbývající dva domácí zápasy tohoto roku.

Nejprve v sobotu s nováčkem z Uherského Brodu a o týden později s Mohelnicí. "Jsme předposlední, ale pokud dvakrát doma uspějeme, tak máme ještě možnost podzim jakžtakž zachránit a hráči si to uvědomují, takže doufám, že všichni podají svůj optimální standard a obě utkání zvládneme," řekl Filip Smékal.

SK Spartak Hulín - FC Odra Petřkovice 3:1 (2:0)
Branky: 33. Hradil, 42. Šrom, 49. Zlámal - 75. Latocha. Rozhodčí: Soukal - Hájek, Sedláček. ŽK: Tureček - Švancer, Wozniak. Diváci: 131.
Petřkovice: Chvěja – Sporysz, Špavelko, Wozniak, Švancer – Polášek (46. Neumann), Latocha, Holiš (63. Leibl), Hrdlička – Baranek – Lokša. Trenéři: Špička a Smékal.