Rostislav Olesz, Radek Faksa, Matěj Stránský, Lukáš Klok, Roman Szturc, Ondrej Šedivý a řada dalších. Na místním hřišti divizního celku proběhne turnaj organizace Čmeláček, která svou činností usiluje především o podporu a zkvalitnění života osob s mentálním a kombinovaným postižením a poruchami autistického spektra a jejich rodin. Čmeláček Cupu se zúčastní kromě Šachtaru i týmy RK Polanka, Čmeláček tým a Gascontrol Havířov.

Hokejové a fotbalové osobnosti Šachtar BO Ostrava pomohly v Bohumíně malému Kubíkovi. Na snímku Jan Laštůvka.
Kapitán Baníku Laštůvka: Šachtar? Skvělá věc. Jsem tomu otevřený

Cílem bude znovu vybrat částku na pomoc potřebným. Podobně tomu bude o týden později, kdy Šachtar zamíří do Ludgeřovic (16 hodin) a utržená suma půjde směrem k malému Ondráškovi. „Tento zápas bude pod záštitou pana Coufala, tak možná budou přítomni i kluci z West Hamu Vladimír Coufal s Tomášem Součkem. Uvidíme, jestli jim to vyjde,“ uvedl hokejový útočník Ondrej Šedivý, jeden z autorů myšlenky Šachtaru a organizátorů.

„Navíc možná přibudou i další profesionální fotbalisté, ale to teď není vyloženě na nás,“ dodal.

Sportovní osobnosti Šachtaru BO Ostrava pomohly  v létě sedmiletému Františkovi, na jehož léčbu se charitativním zápasem v Darkovičkách podařilo vybrat 143 tisíc korun. Na snímku dole druhý zleva jeden z organizátorů Roman Szturc.
Když sportovci pomáhají. Šachtar Bo Ostrava už vybral pro děti statisíce

V červenci pak tým vyrazí poprvé mimo Moravskoslezský kraj, pomáhat bude v Prusinovicích na Moravě. „Tam se ještě uvidí, každopádně se pokusíme oslovit i místní kluky jako Tomáš Kundrátek, Petr Holík, nebo Martin Zaťovič. Záleží, zda budou moci se zúčastnit,“ nastínil Šedivý.

„Poprvé budeme mít tři akce, takže se těšíme, ale vše pojede na podobné bázi, jako v minulých letech. Vstupné bude dobrovolné, proběhne i dražba dresů, snad klapne i domluva s Nadací Tipsport, nebo i nově Livesport, takže je znát, že se rozrůstáme a je o to zájem,“ doplnil.

HOKEJISTA Roman Szturc (vlevo) ukazuje i solidní umění na trávníku. Hlavní je ale pomoc Šachtaru BO Ostrava.
Šachtar BO Ostrava má velké plány. Inspirací je Real Top Praha, říká Szturc

Přiznává, že se zatím nedaří nakopnout aktivitu na sociálních sítích. „Není to úplně jednoduché, asi to je třeba dělat na profesionálnější úrovni. Je to práce pomalu na každý den, takže zde se chceme do budoucna také posunout,“ připustil Ondrej Šedivý.