„Tým zatím dáváme dohromady, ale věřím, že si diváci přijdou na své,“ uvedl Petr Zajaroš, manažer staré gardy Baníku, kterou už ale jistě v utkání bude koučovat dvojice Alois Hadamczik a Rostislav Vojáček. „Oba pánové navíc na začátku provedou slavnostní výkop,“ doplnil.

Ve stadiu příprav je i kádr vítkovických hráčů. „Kostru týmu by ale měli znovu tvořit chlapi z úspěšného období, kdy jsme ve Vítkovicích slavili titul, druhé místo a užívali si tažení pohárovou Evropou,“ nastínil obrysy sestavy Alois Grussmann, předseda spolku staré gardy Vítkovic. „Tým bychom ale rádi doplnili i mladšími hráči,“ pokračoval s tím, že roli stratégů na sebe vezmou Ivan Kopecký a Bohuš Keler.

Oba soupeři se znovu dohodli, že do zápasu budou moci zasáhnout hráči starší pětatřiceti let bez jakýchkoliv jiných omezení. Na dodržování pravidel bude dohlížet s rozhodcovskou píšťalkou Zdeněk Svatonský.

Souboji starých gard dvou nejznámějších ostravských fotbalových týmů sice obvykle nechybí ten správný sportovní náboj, ale v první řadě jde vždy o setkání těch, kteří lidem před časem rozdávali radost. „Je to pro nás svátek, na derby se znovu moc těšíme a byli bychom rádi, kdyby dorazilo co nejvíc příznivců,“ shrnul Alois Grussmann.