Osmadvacetiletý odchovanec Zlína ale branky z přípravných zápasů nechce přeceňovat, i když z nich má pochopitelně radost. „Každý fotbalista chce po změně působiště co možná nejrychleji skórovat. U útočníků to platí dvojnásobně. Ale důležité zápasy přijdou až se začátkem první ligy,“ říká Tomáš Poznar.

Sám dobře ví, o čem mluví. Třeba v minulé sezoně v dresu Plzně vyšel střelecky naprázdno. I proto byl s odchodem víceméně smířený.

„V Plzni je ohromná konkurence a pod novým koučem Vrbou to teprve bude ta pravá Viktorka. Vzhledem k mé ne zrovna povedené uplynulé sezoně se nyní musím dát dohromady, do formy. I proto jsem hledal takový tým, který by mi umožnil hrát více,“ uvedl Poznar, který koketoval i s možností, že by se vrátil do mateřského Zlína.

„Překvapilo mě, když Zlín v rozhodující fázi ztratil zájem. Tím to bylo vyřešené a já se rozhodl jít do Baníku,“ řekl Poznar.

Sám se těší na spolupráci s hvězdným útočníkem Milanem Barošem, se kterým by mohli vytvořit údernou útočnou dvojici. „Je to hrající legenda Baníku, mohu se od něj hodně naučit.“ Sedět by mu mohlo i nové rozestavení (4-4-2), které nový kouč Radim Kučera v přípravných zápasech zatím praktikuje.

„Mám s tímto systémem jenom ty dobré zkušenosti. Musím říct, že mi to vyhovuje. Takhle jsme vlastně hrávali i ve Zlíně pod trenérem Páníkem s Lukášem Železníkem, a i tehdy nám to tam padalo a dařilo se nám. Já to určitě vítám,“ uvedl Poznar, který v 59 ligových zápasech vstřelil devět branek.

Sám věří, že další přidá už na podzim v dresu Baníku. „V přípravě se nám zatím daří, ale nemá cenu výsledky přeceňovat. V první lize to bude mnohem těžší a složitější. Ale v týmu i celém klubu je dobrá atmosféra. Cítím velkou důvěru trenérů i vedení klubu v čele s majitelem, což se pozitivně odráží i na mých výkonech. Věřím, že budu platným hráčem a Baníku pomůžu,“ dodal Poznar.