Svěřenci trenéra Vlastimila Petržely si v posledních týdnech „netykají" s žádnou super formou. Navíc mají vcelku těžký los, kdy nejprve hrají v Sokolově (5. listopadu) pak v Třinci (19. listopadu) a v posledním utkání sezony hostí olomouckou Sigmu (23. listopadu).

„Je důležité, že máme Sigmu, jak se říká, na dostřel. Hrajeme s ní doma a věřím, že ji v tabulce přeskočíme," řekl už před časem kouč Vlastimil Petržela.

K naplnění jeho slov ale Baník musí zase naplno bodovat venku. Zatím se mu to z šesti zápasů podařilo jen v Ústí nad Labem, pak vždy „jen" remizoval. „My to ale v kabině neřešíme, kolik bodů na Sigmu ztrácíme. Olomouc byla a asi i je v posledních týdnech v obrovském laufu, do čeho kopne, to jí tam spadne. Přejme jim to a nám se to v budoucnu vrátí," říká smířeně zkušený gólman Petr Vašek.

„Něco mám už ve fotbale za sebou, tak vím, že to nemusí trvat věčně. Pro nás ale je nejdůležitější, abychom si hleděli hlavně svých výkonů. A musím říct, že po zápase s Varnsdorfem, kde jsme byli rádi za zisk bodu, jsme měli svým fanouškům co vracet," podotkl Vašek. Mluvil o skvělých fanoušcích Baníku, kteří s klubem jezdí v hojném počtu i ke všem zápasům venku.

„Zrovna v tom Varnsdorfu jsme byli ve druhém poločase doslova trapní. A myslím si, že pokud bychom nevyhráli ve středu derby s Vítkovicemi, tak bychom to od nich pořádně schytali. A oprávněně."

Byl rád, že tým měl dost času se připravit na sobotní zápas v Sokolově, který začíná už dopoledne. „Nechci se vymlouvat nebo naše remízové zápasy obhajovat, ale doopravdy to nemáme venku vůbec lehké. Asi jsme se s tím ještě úplně nesrovnali. Každý soupeř proti nám hraje jako o život. Vezměte si třeba Táborsko, které proti nám odehrálo skvělý zápas, a o týden později utkání doslova odchodí v Opavě a dostane pětku. Musíme se prostě smířit s tím, že se proti nám každý vyhecuje. Hrát proti Baníku je prostě ve druhé lize pro každý klub velká událost. Hlavně pak v domácím prostředí," přemýšlel Vašek.

V Sokolově podle jeho slov může být Baník úspěšný jen v případě, že se vyrovná domácímu celku v bojovnosti a bude proměňovat šance. „O tom ty zápasy jsou, musíme se na koncovku ještě více zaměřit a být v ní klidnější," dodal Vašek.