Fotbalové jaro na Bazalech se bude muset obejít bez baníkovských ultras. Ti v sobotní generálce se slovenskou Myjavou vnikli ve 30. minutě na hrací plochu a na pět minut přerušili zápas.

Během nich v pokojném protestu přečetli prohlášení, ve kterém ohlásili bojkot domácích zápasů v jarní části fotbalové ligy.

Z tribun se v průběhu protestu ozýval také pískot, ale při odchodu fanoušků z plochy se tleskalo.

Pětiminutovým incidentem jen vygradoval dlouhodobý spor ostravských ultras se současným vedením klubu, kterému je vyčítáno netransparentní a nekompetentní vedení, nekoncepční kroky, či nedůstojné zacházení s legendami. "Do toho polopravdy a lži ve vztahu k fanouškům nebo zcela nesmyslné podmínky při zavádění adresného ticketingu. Jsme si vědomi dopadů, které naše rozhodnutí přinese, avšak v nastalé situaci nevidíme jiné, umírněné řešení," řekl mluvčí ostravských fanoušků přímo na hřišti.
Za poslední půlrok se jedná už o druhý bojkot domácích zápasů. Ten první následoval právě v reakci na zavedení adresného ticketingu a vyžadování osobních identifikačních údajů. Kauzou se nyní zabývá i Úřad pro ochranu osobních údajů. Teprve po zmírnění podmínek při nákupu vstupenek se ultras do svého sektoru vrátili. (hek, au, čtk)