Mužstvo, které se v minulé sezoně I.B třídy třáslo o záchranu, se po letní přestávce dalo dohromady a v polovině soutěže čeří vodu na špici tabulky.

Nečekané? Možná ano. Ale kdo viděl derby s Polankou, ten se nediví. „Krásná divácká kulisa, dobrý fotbal a naše vítězství. Utkání proti odvěkému rivalovi bylo zcela bez debat naším nejlepším podzimním vystoupením,“ říká klimkovický hrající jednatel Lukáš Lyčka.

Po utrápené minulé sezoně to byla na podzim pro vás v Klimkovicích asi pořádná vzpruha…
Určitě ano. Po nevydařené loňské sezoně převládají v hodnocení podzimu jednoznačně pozitiva. Získali jsme čtyřiadvacet bodů, což není málo. Ale mohlo to být ještě veselejší, nebýt několika zbytečných porážek, navíc vlastní vinou.

Co však na podzim potěšilo nejvíc?
Obzvlášť nás těší podpora fanoušků, kteří začali na naše zápasy chodit v tak hojném počtu.

Není asi těžké uhodnout, co je do útulného areálu lákalo…
Asi ne. Hlavní důvod je evidentní – styl naší hry, kdy padá spousta branek. Máme nejlepší útok v soutěži, což není náhoda, ale náš jasný cíl.

Sehráli jste na podzim spoustu krásných a brankově bohatých zápasů. Když se ohlédnete zpátky, který z nich vám nejvíce utkvěl v paměti?
Na tuto otázku odpovím jednoznačně: nejlepší bylo vítězné derby s Polankou. Krásná divácká kulisa, dobrý fotbal a naše vítězství. Utkání proti odvěkému rivalovi bylo zcela bez debat naším nejlepším podzimním vystoupením. Tohle utkání řadíme i nad dvě domácí devítibrankové výh­ry.

Ale na druhé straně jste některé zápasy nezvládli…
Tak tady mohu odpovědět taky jednoznačně. Myslím, že nás hodně mrzí dva duely – v Píšti, kde jsme neudrželi vedení 3:1 a prohráli jsme 3:4. Pak nás také bolela domácí prohra s poslední Velkou Polomí.

Když se zamyslíte, komu byste ve vašem mužstvu přisoudil titul Muž podzimu?
A věříte, že asi nikomu. Naše mužstvo předvádí týmový fotbal. Všichni kluci na hřišti, na lavičce náhradníků, v kabině i mimo fotbalové dění „táhnou za jeden provaz“. Nikdo není před nikým zvýhodňován a naopak, proto nechci nikoho konkrétního povýšit nad ostatní.

I když teď máte volno, určitě jste při „sranda mačích“ v hokeji či fotbalové „závěrečné“ debatovali o jaru. Dokážete odhadnout, s jakými cíli do odvet půjdete?
Jsme v klidu a necháme se překvapit. Minimálně však budeme chtít zopakovat podzimní bodový zisk i umístění.

Na obrátce jsou na tom nejlépe v Polance a Kozmicích. Myslíte si, že o postupujícím se rozhodne právě mezi těmito dvěma týmy?
Kdo I.B třídu ve skupině B vyhraje? No přece Klimkovice (hurónský smích) !!! Ne, vážně myslím si, že Polanka jde za svým cílem i přes ne úplně zdařilý závěr neochvějně, a soutěž by mohli vyhrát právě její hráči. Doufám však, že kromě Kozmic jim cestu za jejich snem zkomplikujeme i my. Hodně však bude záležet na doplnění jednotlivých kádrů.

Podzim Klimkovic v číslech

Bilance celkem: 3. místo: 8 – 0 – 5 46:22
Bilance doma: 2. místo: 5 – 0 – 1 31:10
Bilance venku: 6. místo: 3 – 0 – 4 15:12
Hráči s nejvíce starty: 13 – Tomáš Matzner, Alois Grussmann, Michal Bača, Marek Grussmann, Martin Kašuba, Václav Prašivka a Martin Vysocký
Nejlepší střelci: Michal Bača a Milan Sedláček po 12, Martin Kašuba a Václav Prašivka po 6, Marek Grussmann a Marcel Majling po 3
Soutěž slušnosti:
Žluté karty:
27 (M. Grussmann 6, Prašivka 4, Matzner, Majling a Sedláček po 3, Bača a Knopp po 2, Chalachan, Komár, Vysocký a Peterek po 1)
Vyloučení: 1 (Prašivka)
Výsledky Klimkovic v I.B třídě

kolo: Dolní Benešov B (v) 3:0
kolo: Hať 9:1
kolo: Darkovice (v) 1:2
kolo: Ostrava-Jih 3:1
kolo: Kozmice (v) 1:3
kolo: Dolní Lhota 9:2
kolo: Hrabová (v) 3:1
kolo: Darkovičky 5:1
kolo: Markvartovice (v) 4:1
kolo: Velká Polom 2:3
kolo: Píšť (v) 3:4
kolo: Polanka 3:2
kolo: Vřesina (v) 0:1