V hledáčku kouče Vítězslava Lavičky je i další bývalý hráč Patrzio Stronati, který ale momentálně v Austrii Vídeň nehraje. „V širším kádru máme hráče, kteří šli v brzkém věku do zahraničí. Stefan Simič je sice v AC Milán a jezdí s áčkem na zápasy, ale nastupuje jen v přípravě. V podobné situaci je také Patrizio Stronati v Austrii Vídeň. To nás trochu trápí," prohlásil Lavička.

Jeho tým vstoupí do druhé poloviny kvalifikace 25. března v Uherském Hradišti proti Lotyšsku a o čtyři dny později se představí na Maltě. Doma s Lotyšskem jednadvacítka remizovala 1:1, Maltu porazila 4:1 a v tabulce patří českému týmu první místo o dva body před Belgií, která má však zápas k dobru.

Na mistrovství, které příští rok přivítá Polsko, postoupí přímo pouze vítězové skupin. Čtyři nejlepší celky z druhých míst se poté utkají o dvě místa na turnaji v baráži.

Nominace ČR 21:
Brankáři: Vejmola (Jihlava), Vorel (Vlašim), Zima (Perugia). Obránci: Havel (Bohemians), Karafiát (Liberec), Lüftner (Teplice), Matějů (Plzeň), Vraštil (Baník Ostrava). Záložníci: Barák (Slavia), Čermák (Mladá Boleslav), Černý (Ajax Amsterdam), Havlík (Slovácko), Holzer (Ostrava), Hubínek (Bohemians), Souček (Slavia), Ševčík (Olomouc), Trávník (Jablonec). Útočníci: Juliš (Sparta), Schick (Bohemians).