Z nenadálé smrti fotbalového brankáře Pavla Srnička se nemohou stále vzpamatovat bývalí spoluhráči a fanoušci nejen v Česku, ale také v Anglii, kde rodák z Bohumína získal velké renomé.

Rozloučení s Pavlem Srničkem pro veřejnost se koná dnes v Ostravě ve smuteční obřadní síni ve Vítkovicích. Snímek byl pořízený ještě před samotným začátkem naplánovaným na 14. hodinu.

Tričko 'Pavel is a Geordie' na počest Pavla Srnička.Potlesk vestoje

Hráči Newcastlu, milovaného klubu Pavla Srnička, nastoupili k rozcvičce před sobotním zápasem s Arsenalem v trikách s jeho fotografií a nápisem „Pavel is a Geordie."

Hráči obou celků nastoupili s černými páskami a před úvodním hvizdem a výkopem mu hráči i fanoušci věnovali dlouhý potlesk.

Rozestavěli se podél středového kruhu a s publikem bouřlivě na počest bývalého českého reprezentanta aplaudovali.

Dojemná chvíle před utkáním Arsenal - Newcastle na počest Pavla Srnička.

„Zanechal zde velkou stopu," řekl po vítězném zápase gólman Arsenalu Petr Čech, kterého smrt bývalého spoluhráče z reprezentace rovněž hodně zasáhla.

„Bylo to nádherné gesto. Fanoušci obou týmů tleskali vestoje. Bylo vidět, jak velikou stopu Pavel v Anglii zanechal a jaký respekt si během působení na ostrovech vydobyl. Je ho strašná škoda. Znali jsme se z reprezentace a potkávali jsme se i mimo fotbal. Je strašně smutné, co se mu stalo," uvedl Petr Čech.

Minuta ticha v Praze

Pavel Srníček. Na Bazalech

Minutou ticha za zesnulého Pavla Srnička začalo i tradiční Silvestrovské derby starých gard Sparty a Slavie, ve kterém nastoupilo mnoho jeho bývalých spoluhráčů a spolupracovníků.

Smrt kamaráda zasáhla i Pavla Kuku, který se znal se Srničkem z národního týmu, kde slavili zisk stříbra na mistrovství Evropy 1996.

„Poslední dny byly hodně těžké, protože to byl blesk z čistého nebe. Sám jsem s Pavlem ještě 17. prosince mluvil po telefonu, protože jsme měli sraz reprezentantů, ale on se omlouval, že jede do Anglie. No a teď tady není," řekl Kuka.

Úmrtí Srnička bude podle dalšího bývalého spoluhráče a trenérskéhé kolegy Martina Haška také tvrdou ranou pro Spartu, která v Srničkovi ztratila vynikajícího trenéra brankářů. „Všichni vědí, že byl koučem brankářů áčka Sparty. Ale on vedl i gólmany žáků a dorostu. Já jezdil na Strahov trénovat už v osm ráno a Pavel tam v tu dobu byl také. Měl obrovský záběr a klukům se hodně věnoval. Rozuměl tomu a mohl to ukázat. Navíc to byl skvělý člověk, takže Spartě bude hodně chybět," dodal Hašek.

Pondělní rozloučení

Široká sportovní veřejnost v Česku se může rozloučit s bývalým reprezentantem dnes ve smuteční obřadní síni ve Vítkovicích od 14 do 17 hodin. „Všichni, kteří jej měli rádi, se mohou přijít poklonit jeho památce," uvedla Srničkova rodina.

Obdobnou možnost budou mít i fanoušci v Newcastlu. Ve středu 13. ledna se v tamním kostele St. Andrews v pravé poledne uskuteční zádušní mše za českého vicemistra Evropy z roku 1996.

Pavel Srniček zemřel ve 47 letech v úterý devět dní poté, co ho při kondičním běhu v Bohumíně postihla zástava srdce.
To mu nepracovalo dvacet minut a po převozu do nemocnice byl uveden do umělého spánku. Vyšetření pak ukázala, že Srničkův mozek byl nevratně poškozen a někdejší fotbalový reprezentant byl odpojen od přístrojů.