Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

V Polance rozhodly Valenčinovy standardky

Ostrava – Když se umí kopnout standardka, je mužstvu hej. A když se to povede v zápase dvakrát, dá se klidně počítat i s vítězstvím. A to se právě povedlo kapitánovi Polanky Davidu Valenčinovi v souboji s Krnovem v úvodním utkání nového ročníku krajského přeboru.

13.8.2012

Ilustrační fotoFoto: archiv

V prvním případě už po sedmi minutách našel polanecký dirigent hlavu Martina Plisky, která neomylně otevřela skóre a devět minut před koncem pro změnu stejnou část těla Rostislava Planky. „Rosťa v závěru proplul šestnáctkou soupeře jako úhoř a nekompromisně zavěsil," smál se v narážce na rybářskou zálibu svého spoluhráče po zápase autor dvou gólových přihrávek.

Ovšem jednoduché to Polanka v neděli rozhodně neměla. Proti Salačovu týmu vyrukoval kvalitní tým, který už zpočátku dával najevo, že by jen velmi nerad z Ostravska odjížděl bez bodů.

„V úvodu byli kluci asi zbytečně moc nervózní a dost na hřišti bláznili. Chyběla mi ve v naší hře kombinační mezihra, ale bylo vidět, že kluci dřou a chtějí zápas zvládnout," řekl Miroslav Salač, trenér Polanky.

Jenomže Krnovu se nakonec nic vydolovat nepovedlo, protože na rozdíl od domácích, vstřelil jen jedinou branku.

Ta ale stála za to.

Krátce před poločasem vypustil z dobrých pětatřiceti metrů dalekonosný projektil Adam Ondra, který k úžasu všech zaplul s dotekem o břevno za záda bezmocného domácího gólmana. „Chlapče, máš můj obdiv, ale už to tady neopakuj," trefně shrnul polanecký hlasatel a někdejší prvoligový fotbalista František Huml.

Gól to byl vskutku výstavní, leč Krnovu žádné štěstí nakonec nepřinesl. A to taky proto, že po faulu Miroslava Daříčka na pronikající domácí rychlonožku Michala Vyležíka hosté dohrávali závěrečnou půlhodinu jen v deseti mužích. „V té chvíli, i když už před tím se ve druhém poločase obraz hry přece jen změnil, mi trošku spadl kámen ze srdce, i když mi do konce utkání kluci ještě několika úplně zbytečnými fauly a ztrátami zabrnkali na nervy. Ale radost z výhry nad všemi drobnými zádrhely, které sebou první zápas přináší, převažuje," doplnil Miroslav Salač, jemuž na tribuně držel palce s polaneckou šálou okolo krku i jeho předchůdce Lubomír Adler. „Od rána jsem věřil, že Polanka těsně vyhraje. Ale řeknu vám, že to jsou na té tribuně o dost větší nervy, než na lavičce," prohodil současný trenér baníkovského dorostu U16.

Polanka tedy podobně jako loni úvodní domácí vystoupení zvládla, i když před rokem zdolala Jakartovice nepoměrně vyšším rozdílem (8:0), a v příštím kole jí čeká očekávané derby v Heřmanicích, které rovněž první zápas ve vyšší soutěži vyhrály (Mlčochovo mužstvo porazilo na ostravském Městském stadionu Vítkovice 3:1). Hrát se bude v sobotu 18. srpna od 17 hodin.

FK SK Polanka – FK Krnov 2:1 (1:1)

Branky: 7. Pliska, 81. Planka – 38. Ondra. Rozhodčí: Švec – Bureš, Šimek. ŽK: Pliska, Moravčík, Valenčin – Kozák. ČK: 63. Daříček (Krnov). Diváci: 200

Polanka: Řehulka – Bartoš, Andrýsek, Valenčin, Fukala – Planka (87. Němec), Pliska, Moravčík, Vyležík – Kula (90. Kozelský), Cirkl. Trenér: Salač

Krnov: Furtchak – Sztuka, Biskup, Daříček, Kozák – Dvořák, Zelník, Bartoníček, Adam Ondra – Šupák (82. Ručka), Mitura. Trenér: Hudský

Autor: Martin Maceček

13.8.2012 VSTUP DO DISKUSE
V Třinci byl slavnostně otevřen obchvat v úseku mezi Nebory a Bystřicí.
45

OBRAZEM: Třinec má obchvat, jeden úsek ale chybí

Jaká poselství zanecháme budoucím generacím? Svůj vzkaz do truhly uložil i současný ostravský primátor Tomáš Macura.

Ostrava 2067. Vzkazy v truhle pro budoucí generace

Aleš Juchelka o Kalouskovi a Babišovi: Jsou si dost podobní, mají buldočí povahy

/ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ Oblíbený moderátor a současně politik Aleš Juchelka má za sebou zkušenost spolupráce s Miroslavem Kalouskem i Andrejem Babišem. V rozhovoru pro Deník nesrovnával jen jaká byla. Má za sebou také jedno z nejtěžších období v životě, kdy se musel vypořádat se smrtí svého těžce nemocného syna Olivera. Přesto v sobě našel sílu a odvahu jít v životě dále.

Houbař ztratil v lese zbraň, policisté ji našli

Hůlka, košík, nůž, hadřík, případně mobilní telefon. To vše patří do běžné výbavy houbaře. Neplatí to však o jedenapadesátiletém muži z Ostravy, který si s sebou vzal i legálně drženou zbraň, s níž vyrazil na Opavsko.

Před ostravským soudem stojí další exekutor. Měl zpronevěřit 14 milionů

Peníze od dlužníků sice dokázal vymoci, pak si je ale podle žaloby nechával pro sebe.

Vítkovice se zadrhly, Třinec se drží na špici

První čtvrtina základní části hokejové extraligy patří minulosti. Ostravané se nemohou vymanit z krize, Slezané si hlídají umístění mezi elitou.