V prvním případě už po sedmi minutách našel polanecký dirigent hlavu Martina Plisky, která neomylně otevřela skóre a devět minut před koncem pro změnu stejnou část těla Rostislava Planky. „Rosťa v závěru proplul šestnáctkou soupeře jako úhoř a nekompromisně zavěsil," smál se v narážce na rybářskou zálibu svého spoluhráče po zápase autor dvou gólových přihrávek.

Ovšem jednoduché to Polanka v neděli rozhodně neměla. Proti Salačovu týmu vyrukoval kvalitní tým, který už zpočátku dával najevo, že by jen velmi nerad z Ostravska odjížděl bez bodů.

„V úvodu byli kluci asi zbytečně moc nervózní a dost na hřišti bláznili. Chyběla mi ve v naší hře kombinační mezihra, ale bylo vidět, že kluci dřou a chtějí zápas zvládnout," řekl Miroslav Salač, trenér Polanky.

Jenomže Krnovu se nakonec nic vydolovat nepovedlo, protože na rozdíl od domácích, vstřelil jen jedinou branku.

Ta ale stála za to.

Krátce před poločasem vypustil z dobrých pětatřiceti metrů dalekonosný projektil Adam Ondra, který k úžasu všech zaplul s dotekem o břevno za záda bezmocného domácího gólmana. „Chlapče, máš můj obdiv, ale už to tady neopakuj," trefně shrnul polanecký hlasatel a někdejší prvoligový fotbalista František Huml.

Gól to byl vskutku výstavní, leč Krnovu žádné štěstí nakonec nepřinesl. A to taky proto, že po faulu Miroslava Daříčka na pronikající domácí rychlonožku Michala Vyležíka hosté dohrávali závěrečnou půlhodinu jen v deseti mužích. „V té chvíli, i když už před tím se ve druhém poločase obraz hry přece jen změnil, mi trošku spadl kámen ze srdce, i když mi do konce utkání kluci ještě několika úplně zbytečnými fauly a ztrátami zabrnkali na nervy. Ale radost z výhry nad všemi drobnými zádrhely, které sebou první zápas přináší, převažuje," doplnil Miroslav Salač, jemuž na tribuně držel palce s polaneckou šálou okolo krku i jeho předchůdce Lubomír Adler. „Od rána jsem věřil, že Polanka těsně vyhraje. Ale řeknu vám, že to jsou na té tribuně o dost větší nervy, než na lavičce," prohodil současný trenér baníkovského dorostu U16.

Polanka tedy podobně jako loni úvodní domácí vystoupení zvládla, i když před rokem zdolala Jakartovice nepoměrně vyšším rozdílem (8:0), a v příštím kole jí čeká očekávané derby v Heřmanicích, které rovněž první zápas ve vyšší soutěži vyhrály (Mlčochovo mužstvo porazilo na ostravském Městském stadionu Vítkovice 3:1). Hrát se bude v sobotu 18. srpna od 17 hodin.

FK SK Polanka – FK Krnov 2:1 (1:1)

Branky: 7. Pliska, 81. Planka – 38. Ondra. Rozhodčí: Švec – Bureš, Šimek. ŽK: Pliska, Moravčík, Valenčin – Kozák. ČK: 63. Daříček (Krnov). Diváci: 200

Polanka: Řehulka – Bartoš, Andrýsek, Valenčin, Fukala – Planka (87. Němec), Pliska, Moravčík, Vyležík – Kula (90. Kozelský), Cirkl. Trenér: Salač

Krnov: Furtchak – Sztuka, Biskup, Daříček, Kozák – Dvořák, Zelník, Bartoníček, Adam Ondra – Šupák (82. Ručka), Mitura. Trenér: Hudský