Jediné technické omezení se týká kryté tribuny, na níž budou pořadatelé z bezpečnostních důvodů vydávat volné vstupenky přímo na místo až do případného vyčerpání kapacity, píše se dále na oficiálních stránkách Baníku.

Hlavní pohnutkou k takovému rozhodnutí bylo selhání Baníku ve středečním utkání třetího kola Poháru České pošty v Třinci.

 „Český pohár byl v letošní sezóně jednou z hlavních priorit Baníku. Výsledek a hlavně výkon týmu je neomluvitelný! Vedení klubu vnímá rozhořčení všech fanoušků, sponzorů a partnerů, kteří pomáhají v nelehkém boji o záchranu klubu. Tímto rozhodnutím zároveň za celou blamáží dělá tlustou čáru," komentuje rozhodnutí tisková mluvčí FC Baník Ostrava Eva Šimčíková. 

K omluvě se připojila i hráčská kabina. "Přijďte nás prosím v sobotu povzbudit v co největším počtu! Víme, že jedinou omluvou pro fanoušky jsou tři body!" vzkázal kapitán Martin Lukeš.

„Fanoušci, kteří si již vstupenku na utkání s Mladou Boleslaví zakoupili v předprodeji, si mohou nechat peníze vrátit v našem fanshopu. Jinak držitelé permanentních vstupenek na hlavní tribunu obdrží při vstupu na stadion voucher do restaurace Baníček v hodnotě 100 korun, ostatní permanentkáři v hodnotě 50 korun. Veškeré ušlé příjmy jdou k tíži hráčům a realizačnímu týmu," upřesňuje Šimčíková.