Naposledy Třinečtí vyprovodili s debaklem tým Uničova (7:2). Již ve středu 26. září se jim ale do cesty v rámci 3. kola Poháru České pošty postaví daleko těžší protivník, prvoligový celek ostravského Baníku.

„Zahrát si proti Baníku je vždy velkým svátkem. Všichni v klubu se na zápas těšíme. Doufám, že vyjde počasí, a že dorazí hodně lidí," přeje si krajní obránce Třince Petr Lisický, který do týmu z pod Javorového přišel v roce 2007 právě z ostravského celku. A nastoupí domácí v nejsilnějším složení? „Tak já věřím, že půjdeme do utkání v co nejsilnější sestavě. Jsme ale v očekávání, trenér nám ještě nic neprozradil. Je ale jasné, že si bude chtít zahrát každý," dodal Lisický.

Ostravští naposledy remzovali s mistrovským Libercem, navíc Baník čeká v sobotu důležité domácí střetnutí s Mladou Boleslaví. I proto se dá očekávat, že trenér Radoslav Látal nechá některé své hráče odpočívat. „Přiznám se, že teď momentálně ještě nevím, s jakým kádrem do Třince pojedeme. Máme určité potíže se zraněními, uvidíme, jak to bude po dnešním tréninku. Každopádně z Třince respekt máme. Sice spadli z druhé ligy, ale kádr dokázali udržet a také pak i doplnit o další kvalitní fotbalisty," pověděl ostravský trenér Radoslav Látal.

Utkání se na doporučení Police ČR neodehraje na stadionu Rudolfa Labaje, nýbrž hned vedle na Městském stadionu na Lesní, a to od 16.30 hodin. „Bude to pro nás jiné, ale za velkou překážku to nepovažujeme. Občas totiž tady trénujeme, já sám jsem tu odehrál asi dva nebo tři přáteláky," myslí si třinecký obránce Petr Lisický. Vítěz pohárového derby si v dalším kole zahraje s lepším z dvojice Čáslav – Mladá Boleslav.

Vstup na utkání je 50 Kč, studenti, důchodci zaplatí o polovinu méně. Držitelé permanentek, ženy, děti do 15 let a majitelé průkazů ZTP a ZTP/P, mají vstup na utkání zdarma.