"V průběhu sobotního přípravného utkání se Spartakem Myjava došlo k incidentu formou přerušení zápasu, s čímž nemůžeme ani po obsahové, natož po formální stránce souhlasit," začíná text na klubovém webu k celé věci.

"Zveme tudíž představitele organizátorů sobotního protestu na otevřenou diskuzi s předsedou představenstva FC Baník Ostrava Petrem Šafarčíkem. Vyberte ze svého středu maximálně tři zástupce, kteří jsou ochotni věcně a racionálně diskutovat o současné situaci Baníku," zní text, podle něhož diskuse proběhne v úterý 17. února od 17:00 v Press centru stadionu na Bazalech.

"V rámci maximální otevřenosti a objektivity bude celá diskuze vysílána živě přes kanál Youtube a pozváni budou také zástupci sdělovacích prostředků," končí prohlášení klubu.

Zhruba dvě stovky nejvěrnějších fanoušků vnikly během sobotního přípravného utkání se Spartakem Myjava na hrací plochu, na pět minut přerušili zápas a přečetli prohlášení, ve kterém ohlásili bojkot domácích zápasů v jarní části fotbalové ligy. Vygradoval tak dlouhodobý spor ostravských ultras se současným vedením klubu, kterému je vyčítáno netransparentní a nekompetentní vedení, nekoncepční kroky, či nedůstojné zacházení s legendami.

Plánovaná úterní schůzka mezi iniciátory sobotního protestu během generálky fotbalového Baníku se slovenskou Myjavou a předsedou představenstva ostravského klubu Petrem Šafarčíkem se nekoná. Fanoušci to oznámili na svém webu www.chachari.cz, kde uvedli i důvody svého rozhodnutí. Plánované vysílání přes kanál YouTube se přesto bude konat. „Petr Šafarčík se v něm vyjádří k výhradám části Ultras a seznámí veřejnost s ekonomickou situací klubu," uvedl tiskový mluvčí Baníku Jaroslav Baďura