V létě se dočkal vysněného přestupu do ostravského Baníku, za který hned ve druhém kole ligy v utkání proti Slavii Praha vstřelil svůj první gól v novém angažmá. A v návalu euforie prozradil světu, že se svou přítelkyní čekají miminko. „Chtěl jsem zápas rozhodnout hlavně kvůli přítelkyni. Před utkáním jsem se dozvěděl, že je těhotná," vykládal začátkem srpna rychlonohý záložník.

Uplynulo devět měsíců a Vladan Milosavljev se stihl nejen oženit (8. března), ale také stát hrdým otcem syna Matea. Ten se narodil v porodnici na Fifejdách v úterý ráno. „Je to neskutečný pocit a nezapomenutelný zážitek," poznamenal Milosavljev, jehož syn měří 48 centimetrů a váží 3,6 kilogramu. „Manželka dostala ve tři ráno kontrakce, takže jsme spěchali do nemocnice. V sedm bylo po všem a já se normálně zúčastnil dopoledního tréninku," popsal nejkrásnější chvíle svého života Milosavljev.

Narození syna chtěl oslavit výhrou a třeba také brankou v pondělním domácím utkání s Jihlavou, které ale bylo zrušeno.

Naposledy skóroval v Plzni, kde Baník bral po remíze 1:1 senzačně bod. „Hlavní jsou samozřejmě tři body, o ty jde především," zdůrazňuje.

Sám ještě v pátek nevěděl, zda nastoupí v základní sestavě. „Trenér Pulpit ji vždy prozradí až hodinu a půl před zápasem. Podle tréninků někdy vycítíte, zda s vámi počítá, nebo ne, ale ten konečný verdikt se dozvíme až těsně před utkáním," říká Milosavljev.