„Trenéři mi řekli, že o mé služby stojí. Nyní je důležité, aby se dohodly kluby. Stále jsem totiž kmenovým hráčem ostravského Baníku. Ve hře je hostování i přestup, já bych rád ve Frýdku-Místku působil, potřebuju pravidelně hrát," uvedl dvaadvacetiletý Oldřich Byrtus, který podzim strávil v Karviné.

V lize jste v dresu Baníku nasbíral devět startů. Po příchodu nového kouče Vlastimila Petržely se začal docela obměňovat kádr a šanci dostali mladí odchovanci. To nebyla šance, že byste na jaře zabojoval o místo v mateřském klubu?

Z Baníku se mi nikdo neozval, takže jsem s ligovým áčkem přípravu ani nezahájil. Musím ale taky přiznat, že pokud bych se nedostal do áčka, tak bych šel raději jinam. Do juniorky se mi nechtělo, rád bych někde pravidelně hrál druhou ligu. Naposledy jsem byl v Karviné, kde mi to ale moc nevyšlo. Věřím, že ve Frýdku-Místku to bude z mé strany lepší a budu mít zase z fotbalu tu radost, jako předtím.

Jak se vám zatím líbí ve Frýdku-Místku?

První dojmy jsou jen pozitivní. Kabina je naprosto v pohodě, opravdu nemůžu říct nic špatného.

Co říkáte na zimní přípravu. Je v něčem výjimečná?

Každý fotbalista ví, že zimní příprava bývá daleko těžší, než ta letní. Ve Frýdku se chodí jednou týdně proběhnout do okolních kopců, ale většinu času trávíme spíš na hřišti. Asi pro každého je příjemnější pracovat s míčem než někde nasucho v lese.

Pokud vám námluvy s Frýdkem vyjdou, můžete se v jednom dresu potkat s vaším potencionálním švagrem, protože už nějaký čas chodíte se sestrou hráče Frýdku Pavla Tobiáše.

Chodíme spolu už tři roky, takže by to byla paráda si zahrát v jednom týmu. Jen se musíme do kádru prosadit oba (smích).

Probírali jste spolu angažmá ve Stovkách?

To je jasné, že jo. O tom, že to zkusím ve Frýdku-Místku, vím od ledna. Od té chvíle jsme se popichovali.

Za sebou máte čtyři přípravné zápasy. Co říkáte na dosavadní výsledky Valcířů?

Myslím si, že v žádném z odehraných utkání jsme herně nepropadli. S Baníkem (3:3) jsme doma odehráli naprosto vyrovnaný zápas, s Olomoucí (0:4) to tak dobré nebylo… Bylo vidět, že v Sigmě jsou kvalitní hráči, kteří jsou hodně silní na míč. Ale i přes porážku jsme nehráli špatně. Ty poslední zápasy s Opavou (4:2) a Hlučínem (13:2) klukům vyšly. S tím musí být určitě spokojenost.