Radost z výhry mělo na Městkém stadioně ve Vítkovicích, kde se utkání odehrálo, osm tisíc fanoušků.

Očekávaný zápas se kvůli nepřízni počasí změnilo ve větrnou loterii, která oběma mužstvům znemožnila předvést ideální výkony. Ani tak se ale diváci rozhodně nenudili a viděli nadprůměrnou podívanou se spoustou nečekaných akcích.

Baník hrál v prvním poločase proti silnému větru, což ho sice v samotném úvodu zaskočilo, nikoliv však zastavilo. I když jako první zahorzili Šultesem a Bajerem hosté, do vedení šli ve 12. minutě domácí. Krásnou akci Řezníka vyšperkoval finální přihrávkou Varadi a hlavně chladnokrevnou koncovkou Lička.

„Byl jsem dobře postavený, míč ke mně přiletěl. Pak už jsem se soustředil, abych trefil branku,“ popsal svou sedmou trefu v sezoně Lička.

I on označil duel za kuriózní. „Fotbal se v tomto větru moc hrát nedal, ale snažili jsme se na to nemyslet. Bylo to pro oba celky stejné. Samozřejmě nepříjemnější to bylo v první půli, kdy jsme hráli proti větru a nakopávané míče se vracely na naší polovinu. Hodně nepříjemné to měli hlavně stopeři,“ poznamenal ostravský záložník.

„Při útočných akcích jsme se s nažili hrát po zemi,“ dodal Lička.

Sigmě patřil závěr prvního poločasu, kdy se musel v brance pořádně otáčet Baránek. Zasahovat musel při další střele agilního Šultese a v závěru při něj stálo i štěstí. To rohový kop Onofreje skončil na zadní tyči.

Hosté byli při chutí i po pauze a měli jasně více ze hry. Ostravským se nedařilo na soupeřově polovině udržet míč a dostali se na dlouhé minuty pod tlak. Přesto se do vyložené šance dostal v 67. minutě Mičola, který ale sólo zakončil střelou nad branku. Pak se v dobré příležitosti ocitl i Zeher, ale klíčový druhý gól ani on nevsítil.

Osm tisíc fanoušků tak žilo v napětí až do samého konce. V 89. minutě to ale přišlo. Krásnou akci Ličky a Lukeše zakončil svou premiérovou trefou Kraut.

Baník Ostrava – Sigma Olomouc 2:0 (1:0)
Branka: 11. Lička, 89. Kraut. Rozhodčí: Adam (2) – Košec, Marek. Žluté karty: Lukeš, Neves – Ordoš, Kaščák. Diváci: 7 994 (vyprodáno)

FC Baník Ostrava: Baránek 2 – Řezník 2, Neuwirth 2, Bolf 2, Neves 2 – Lukeš 2, Marek 2, Lička 2 – Mičola 3 (90. Wojnar), Zeher 3 (82. Kraut), Varadi 2 (90. Strnad). Trenér: Miroslav Koubek
SK Sigma Olomouc: Lovásik 2 – Janotka 2, Dreksa 3, Komárek 2, Onofrej 2 – Kaščák 2 (82. Vepřek), Hořava 2 (85. Otepka) – Petr 3 (76. Štěpán), Ordoš 2, Bajer 2 – Šultes 1. Trenér: Zdeněk Psotka.