„Úvod zápasu z naší strany byl dobrý, herně solidní, v mezihře se na to dalo dívat, ale pak přišly dva zlomové okamžiky, které nás vykolejily,“ řekl trenér Roman West. „Nejdřív to bylo nucené střídání Honzy Matěje, a pak první dost náhodný gól domácích, po němž tým na pár minut úplně vypadl z role, takže nebylo divu, že jsme dostali ještě jeden gól,“ doplnil.

Žižkov se uklidnil z nenápadné akce, kdy Hašek z křídla nakopl míč natolik šťastně, že zapadl přesně za Květona. „Gól nás dostal do pohody. A ve druhém poločasu se postupem času z toho stala exhibice, ačkoliv si myslím, že si to hosté nezasloužili,“ podotkl David Vavruška, trenér Žižkova.

Ostravané se sice i za stavu 0:2 snažili zmobilizovat, jenže chvíli po změně stran inkasovali potřetí a z jejich strany už potom bylo po zápase. „Doma prozatím hrajeme slušně, ale venku je to katastrofální. Teď jde o to, abychom postavili tým za dva dny znovu na nohy,“ dodal Roman West, trenér Vítkovic.

Viktoria Žižkov- MFK Vítkovice 5:0 (2:0)

Branky: 36. Hašek, 41. Bazal, 52. Kodeš, 55. Jelínek, 67. Hurka. Rozhodčí: Lerch Pfeifer, Dohnálek. ŽK: Kodeš, Galuška (oba Žižkov). Diváci: 1023.

Vítkovice: Květon Cverna, Mikula, Honiš, Prajza Matěj (21. Twardzik), Ožvolda, Dramé, Mišinský (64. Szotkowski), Kučera (76. Pavelka) Mrázek. Trenér: West.