Nejprve se po prudké ráně Malíře hlavou prosadil Joukl a jen o pár okamžiků později domácí obránce Woznica míč nešťastně tečoval do vlastní sítě. „Je to pro nás nesmírně cenné vítězství. Na klukách bylo po utkání vidět, že jsou opravdu šťastní. Už jen proto, že si v posledních zápasech přestávali věřit. Snad to bude ten pravý odrazový můstek do dalšího průběhu podzimu,“ vydechl po zápase jeden z třineckých trenérů Patrik Krabec.

„Pohárový duel nám přinesl i přes porážku spíše pozitiva. Dali jsem šanci klukům, kteří toho na podzim doposud tolik neodehráli a mnozí z nich nás velmi mile překvapili. Je jasné, že nejsme spokojeni s výsledkem, ale byl to pro nás dobrý test,“ shrnul myšlenky kouč Vítkovic Lubomír Vlk.

Hosté byli sice i v prvním poločase opticky lepším týmem, jenomže gól vstřelili pouze Ostravané zásluhou hbitého Lokši. Stejný hráč mohl ještě před odchodem do kabiny vedení z pokutového kopu zvýšit, ale po ruce Kuděly jej vychytal brankář Lipčák. „Penalta byla asi zlomovým okamžikem celého duelu,“ shodli se po utkání oba trenéři.

FC Vítkovice – Fotbal Třinec 1:2 (1:0)

Branky: 40. Lokša – 49. Joukl, 51. vlastní Woznica. Rozhodčí: Matějek – Wilczek, Čecháček. ŽK: Hanus, Joukl (Třinec). Diváci: 115.

Vítkovice: Klepek – Woznica, Cverna, Derych, Pešek (63. Kavan) – Limanovský, Klímek, Vybíral, Lička – Hritz, Lokša (78. Jonek).

Třinec: Lipčák – Lisický, Kuděla, Hupka, Siegl – Malíř, Hanus, Maroši (46. Cihlář), Byrtus (77. Ceplák) – Doležal (84. Karlík), Joukl.